Advert
Advert

Ekinci, Yetim Çocuklara Destek Çıktı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, On İkiler Mahallesinde bulunan Suriyeli Yetim çocukların kaldığı ve eğitim gördüğü yuvayı ziyaret etti. Başkan Ekinci,” Ülke olarak Ensar görevini en iyi şekilde yapıyoruz.” dedi.

Ekinci, Yetim Çocuklara Destek Çıktı
Ekinci, Yetim Çocuklara Destek Çıktı Admin
Bu içerik 894 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa, ülkelerinde yaşanan iç çatışmadan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilere kucak açmaya devam ediyor. 600 bine yakın Suriyeli’nin ikamet ettiği Şanlıurfa’da, yoğunluğun en çok yaşandığı ilçe ise Eyyübiye. İlçede bulunan Suriyelilere sık sık ulaşan ve onların da taleplerini dinleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin yolu bu kez, Suriyeli yetimlerin kalıp eğitim gördüğü On ikiler mahallesine düştü. On İkiler mahallesinde 5 katlı bir binada 250 yetim çocuğa kapılarını açan eğitim yuvasını ziyaret eden Başkan Ekinci, çocuklarla yakından ilgilendi. Yetim çocukların Kur’an ve hafızlık eğitimi aldığı yuvada, çocukların 50 tanesi yatılı olarak kalırken geriye kalanlar da taşımalı olarak eğitim yuvasına getiriliyor. Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleriyle birlikte eğitim tesisini ziyaret eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bir süre yetkililerle görüştükten sonra eğitim alan çocukları ziyaret etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Ekinci çocuklara çeşitli hediyeler de verdi.

Eğitim yuvasını ziyaretinde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfa olarak Ensar görevini yerine getirdiklerini söyledi. Başkan Ekinci,” Suriye’de yaşanan olaylardan dolayı ülke olarak Ensar görevini en iyi şekilde yerine getirdik. İlimizde 600 bine yakın Suriyeli var. Tabi kalanlar arasında çocukların yoğunlukta olduğunu biliyoruz. Bunların eğitimi konusunda da her zaman bişeyler ifade edilmişti. Önemli olan bunu hayata geçirebilmekti. İşte bunun en güzel örneği ilçemizde bulunan On İkiler mahallesindeki eğitim yuvası. Hayırseverler tarafından adeta Suriyeli çocuklara adanmış bir eğitim tesisi. Özellikle de yetim çocuklar var ve bunların 50 tanesi yatılı 200 tanesi de taşımalı olarak eğitim alıyor. Buraya gelen çocuklara Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitimi veriliyor. Bu eğitim sayesinde manevi duyguları yüksek gençlik yetiştirmek çok önemli. Biz yerel yöneticilere düşen görev de onlara destek vermektir. Bu vesile ile buraya emek veren herkese çok çok teşekkür ederim.” Dedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’yi ağırladıkları için mutlu olduklarını belirten eğitim tesisi yetkilileri de,” Allah hayırseverlerden razı olsun. Burada 250 yetim çocuğumuz eğitim görüyor. Bunların tüm ihtiyaçları hayırseverler tarafından gideriliyor. Bizim yetkililerden beklediğimiz çocuklarımıza sevgi göstermeleridir. Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’yi davet ettik, icabet etti, geldi. Allah başkanımızdan razı olsun.” Şeklinde konuştular.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-07-23 urfa merkez ve ilçelerinde yaşayan savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Harran Konteynır Kent Kapanıyor
Harran Konteynır Kent Kapanıyor
Şanlıurfa’da Kamyonet İle İki Otomobil Çarpıştı, 7 Yaralı
Şanlıurfa’da Kamyonet İle İki Otomobil Çarpıştı, 7 Yaralı
şanlıurfa urfa