Advert
Advert

Urfa'da Bitirilemeyen Yol

Şanlıurfa trafiğini önemli ölçüde rahatlatması planlan ve Şanlıurfa Evren sanayi çevre yolu ağını birbirine bağlayacak olan Kuzeybatı Çevre yolunun bir türlü bitirilmemesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Urfa'da Bitirilemeyen Yol
Urfa'da Bitirilemeyen Yol Admin
Bu içerik 204 kez okundu.
Reklam

Karaköprü'yü Evren Sanayi bölgesine bağlayacak olan kuzey batı çevre yolu Açıksu Caddesine bağlandı. Evren sanayi bağlanması gereken kısmı bir türlü yapılmaması esnafı isyan ettirdi. Evren sanayi esnafı 10 kilometrelik Kuzey-Batı Çevreyolu Karaköprü Evren Sanayi Bölgesine bağlayarak sürücülerin süre kaybı yaşamadan büyük araçların trafik geçişini sağlanması planlanan yol akıbetini ne oldu.

Şanlıurfa trafiğini önemli oranda rahatlatacak, Karaköprü Evren Sanayi çevre yolu 2014 yılında bitmesi gerekirken 2019 yılının Mayıs ayının içerisinde girilmesine rağmen henüz bitmemiş durumda. Karaköprü Evren sanayi çevre yolu Tugayın içinden geçerek Açıksu yolu üzerinden Evren Sanayi Bölgesine bağlanacak çevre yolu yılar sonra yüklenici firmaya verildi. Karaköprü evren sanayi çevre yolunu yüklenici firmasına verilmesiyle gözler yapılacak çalışmalara kaldı.

Trafiğe Çok Önemli Fayda Sağlayacak

Öte yandan Şanlıurfa Trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan Kuzey Batı Karaköprü-Evren Sanayi Çevre yolu, Karaköprü, Sırrın ve Otogar civarından Sanayiye gidecek vatandaşların şehir merkezine girmeden Sanayi gidecekleri gibi, Gaziantep istikametine gidecek olan büyük araçlar da merkeze uğramayacakları düşünüldüğünde Şehir içi trafiğinde çok rahatlama olacaktır.

Evren Sanayi Sitesinin gelişmesi çevre yolunun bir an evvel tamamlanarak, sanayi sitesinin giriş çıkışlarının kolay hale gelmesi için çevre yolun bitilmesini gerektiğini belirten, Demir ticaret yedek parça işletmecisi Ali Demir, ” Bizim en büyük eksiğim çevre yolu olmadığından araç gelemiyor kamyoncu yol üstüne Gaziantep, Osmaniye’ye gidiyor. Otobandan Sanayi’ye giriş yok zaten trafik bile araçları tutuyor girmesinler diye Kantar koyulmuş bir hatası yüzünden araç Sanayi’ye giriş yapamıyor. Otoban ile sanayi arasında yaklaşık 25 kilometre var kamyoncu esnaf uzaklıktan dolaya da gelemiyor. Bizim iş yapabilmemiz için otobandan bize yakın bir yol verilmesi ayrıca Karaköprü Evren sanayi yolun biran önce bitirilmesi bekliyoruz. Kuzey-Batı çevre yolumuz da tamamlandığı takdirde büyük araçlar artık şehir merkezinden geçmeleri gerekmez. Bu nedenle biran önce bu Kuzey-Batı Çevre yolunun tamamlanarak araçların geçişlerini sağlanmasını istiyoruz" dedi.

Urfa'da Bitirilemeyen Yol
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fırat Can Aldı
Fırat Can Aldı
Urfa'da 1 Ayda 10 Kişi Boğuldu
Urfa'da 1 Ayda 10 Kişi Boğuldu
şanlıurfa urfa