Advert
Advert

Jandarm Dağıttı, Urfa’daki Çocuklar Doldurdu

İçişleri Bakanlığınca, "Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum" sloganıyla başlatılan proje kapsamında araçlardaki çocuklara trafik karnelerini verildi.

Jandarm Dağıttı, Urfa’daki Çocuklar Doldurdu
Jandarm Dağıttı, Urfa’daki Çocuklar Doldurdu Admin
Bu içerik 93 kez okundu.
Reklam

İçişleri Bakanlığınca, "Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum" sloganıyla başlatılan proje kapsamında araçlardaki çocuklara trafik karnelerini verildi. Eyyübiye ilçe trafik jandarma ve ilçe trafik polis ekipleri ortaklaşa Ramazan Bayramının ikinci gününde Göbeklitepe yolundan geçen araçlarda bulunan çocuklara "Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum” trafik karnelerini doldurtuldu. İlçe jandarma ve ilçe trafik ekipleri yolda durdurdukları 250 araçta bulunanların bayramlarını kutlarken araçlarda bulunan çocuklara da proje kapsamında karneler doldurtuldu. Uygulamadan oldukça memnun kalan araç sürücüleri böyle uygulamalar sayesinde trafik kazalarına ve trafikte aracın kullanımının oldukça dikkat edildiğini ve çocukların böylelikle daha güvenli yolculuk etmesini sağladığını söyledi.

Ramazan bayramı boyunca devam edecek uygulama ile çocuklar karnelere anne ve babaların trafikte kullandığı aracın sürüşü ile ilgili fikirlerini beyan edecekler. Çocuklar, annelerinin ve babalarının sürüşlerini bu karnelere değerlendirdikten sonra bunları sosyal medyadan paylaşacaklar. En çok beğeni alan karne sahibi çocuk çeşitli ödüllerle ödüllendirilecekler.

Seyahat eden vatandaşlara hayırlı yolculuklar ve iyi bayramlar dileklerini de ileten Trafik Jandarma ve polis ekipleri, sürücüleri seyahatlerinde, trafik kurallarına azami derecede riayet etmeleri ve daha dikkatli, daha duyarlı olmaları konusunda uyardıktan sonra "Bayram sevincimizi gölgeleyecek, bu sevincimizi acıya dönüştürecek tutum ve davranışlardan lütfen özellikle kaçınalım. Seyahat eden tüm vatandaşlarımıza kazasız belasız, hayırlı yolculuklar diliyoruz” dediler.

Jandarm Dağıttı Urfa’daki Çocuklar Doldurdu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin: Telabyad ve Resulayn’da 4 Bin Yerel Polis Göreve Başlayacak
Vali Erin: Telabyad ve Resulayn’da 4 Bin Yerel Polis Göreve Başlayacak
Şanlıurfa Otogarında Gözaltına Aldı
Şanlıurfa Otogarında Gözaltına Aldı
şanlıurfa urfa