Advert
Advert

Şanlıurfa'da 850 bin Öğrenci Karne Aldı

2018-2019 İlk ve orta öğretim yılında Şanlıurfa'da Suriyelilerle birlikte 850 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Şanlıurfa'da  850 bin Öğrenci Karne Aldı
Şanlıurfa'da  850 bin Öğrenci Karne Aldı Admin
Bu içerik 113 kez okundu.
Reklam
Türkiye'nin en kalabalık ve genç nüfusunun fazla olduğu illerin başında yer alan Şanlıurfa'da Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 780 bin Türk, ve 70 bin Suriyeli  öğrenci, karnelerini alarak yaz tatiline başladı.
Eyyübiye ilçesine bağlı Sultantepe İlkokulunda tören düzenlendi. Törene Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Milli eğitim müdürü Şerafettin Turan ,ile okul müdür ve öğretmenleri, öğrenciler ve aileler katıldı. Törende öğrencilere karneleri dağıtıldı. Karne dağıtım töreninde öğrencilere yaz  tatilinde okumaları için okuma kitapları hediye edildi.
Milli Eğitim Müdürü Turan, mesajında şunları kaydetti:''Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Velilerimiz ve Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Şanlıurfa için oldukça başarılı ve verimli bir yıl olmuştur. Eğitim alanında birçok yeniliğin ve değişimlerin olduğu Şanlıurfa'mızda bir eğitim öğretim yılını daha huzurla tamamlamış olmamın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün ilimizde karnelerini alacak olan 851.303 öğrencimizin karne heyecanlarına yürekten katılıyor geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz için büyük bir özveri ile çalışan kıymetli meslektaşlarımıza ve bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm velilerimize ve paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum"dedi.
Şanlıurfa'da 850 bin Öğrenci Karne Aldı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaköprü Belediyespor Uzatmada Golü Buldu
Karaköprü Belediyespor Uzatmada Golü Buldu
Şanlıurfa Emniyeti Emin Ellerde
Şanlıurfa Emniyeti Emin Ellerde
şanlıurfa urfa