Advert
Advert

Şifalı Bitkilere Talep Gün Geçtikçe Artıyor

Şanlıurfa’da aktarlarda satılan şifalı bitkilere talep gün geçtikçe artıyor. Kentten hemen her semtinde Aktar iş yerleri açılmaya başlandı.

Şifalı Bitkilere Talep Gün Geçtikçe Artıyor
Şifalı Bitkilere Talep Gün Geçtikçe Artıyor Admin
Bu içerik 184 kez okundu.
Reklam
Şanlıurfa halkının şifalı bitkilere yoğun rağbet göstermesi Kentteki aktarları sevindirdi. Aktara rağbet olunca bir çok semtte aktar işyerli açılmaya başlandı.  Düzenli kullanıldığında birçok hastalığa iyi geldiği söylenen şifalı bitkilere gösterilen rağbetten memnun olduğunu dile getiren aktarlar, Kente Son zamanlarda şifalı bitkilere yoğun talep göstermesiyle birlikte Kentin bir çok  noktasını yeni aktar işyerin açılmasına neden olduğu belirtildi.
Aktarlar, şifa bitkilerinin satışlarının belli dönemlerde arttığını, bazı dönemlerde de azaldığını söyledi. Bitkilerin bulunma kolaylığına göre, fiyatının değiştiğini söyleyen attar, “tabi burada sattığımız bitkilerden çok pahalı olanları da var. Daha çok Şanlıurfa’da yetişmeyen ve Türkiye genelinde az yetişen bitkilerin fiyatı yüksek oluyor. Vatandaşlarımız, zaten burada yetişen bitkileri alıp, kullanıyorlar ama il dışında yetişen bitkiler ve deniz altı taşları gibi ürünler bulunmadığı için daha çok o ürünleri vatandaşlarımızla buluşturuyoruz, satışların olmasıyla birlikte bir çok kişi bu işe yöneldi. Kenttin bir çok yerinde şimdi aktar görmek mümkün oldu” dedi.
Şifalı Bitkilere Talep Gün Geçtikçe Artıyor
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da 'tarih' kaçakçılarına darbe!
Şanlıurfa'da 'tarih' kaçakçılarına darbe!
Gümüşhanespor - Şanlıurfaspor
Gümüşhanespor - Şanlıurfaspor
şanlıurfa urfa