Advert
Advert

Fakıbaba’dan Çevik Kuvvet Kavşak Açıklaması

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba Çevik Kuvvet Projesi'nin 15 Eylül’de biteceğinin müjdesini verdi.

Fakıbaba’dan Çevik Kuvvet Kavşak Açıklaması
Fakıbaba’dan Çevik Kuvvet Kavşak Açıklaması Admin
Bu içerik 107 kez okundu.
Reklam

Bölgenin en büyük 'Karaköprü Kavşak' projesi 2018 Ağustos ayında ihalesi yapılan ve 180 günde tamamlanması öngörülen ancak yapımı ödenek yetersizliği iddiasıyla durdurulan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşak Projesi nihayet sona erecek.

Şanlıurfa’da trafiğin en çok sorun yaşandığı bölgelerden biri olan noktada Devteşti, Abide, Diyarbakır ve Çevreyolu yönlerinden gelen yollar kesişiyor. Çevik kuvvet olarak bilinen Karaköprü Kavşak projesi bittiğinde; trafik akışının en yoğun yaşandığı bölgede saatte 3 bin 700 araç ışıklara takılmadan Devteşti, Abide, Diyarbakır ve Çevre yolları istikametlerine yönelecek. Kavşak projesi, trafik sıkışıklığını önleyici, kendisine bağlanan transit geçişli kavşakların trafik yükünü tüm yönlere dağıtma imkânı veren ışıksız, duraksız, tam direksiyonel olarak tasarlanmış şekilde hizmete sunulacak.Karaköprü kavşağının tamamlanması ile birlikte kent merkezi, Karaköprü, Diyarbakır yolu ve çevre yollarında düzenli trafik akışı bu şekilde sağlanmış olacak.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Karayolları Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan ile Çevik Kuvvet kavşağı inşaatını yerinde inceledi. İncelemelerin ardından projenin bitimine dair tarih veren Vekil Fakıbaba "Diyarbakır- Şanlıurfa Çevik Kuvvet geçişi ve Otogar bağlantısı en geç 15 Eylül’e kadar bitmiş olacak, Çevik Kuvvet Kavşağının tamamı bu yıl sonuna kadar bitecek" dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin ve Beyazgül Gündemi Değerlendirdi
Vali Erin ve Beyazgül Gündemi Değerlendirdi
İçişleri Bakanı Şanlıurfa'da
İçişleri Bakanı Şanlıurfa'da
şanlıurfa urfa