Advert
Advert

Tatlıses'ten Urfa'ya Otel Yatırımı

Şanlıurfalı türkücü İbrahim Tatlıses bir dizi temaslarda bulunmak için geldiği Şanlıurfa’da Göbeklitepe yılı nedeniyle Şanlıurfa’ya otel yatırımı yapacağını söyledi.

Tatlıses'ten Urfa'ya Otel Yatırımı
Tatlıses'ten Urfa'ya Otel Yatırımı Admin
Bu içerik 463 kez okundu.
Reklam
Haberin videosu için tıklayın!

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses memleketi Şanlıurfa’ya geldi. ilk olarak belediye başkanları ile birlikte polisevinde bir araya gelen Tatlıses geliş nedeni hakkında basına açıklamalarda bulundu.

Özellikle doğduğu mağara ile ilgili planları olduğunu dile getiren Urfalı sanatçı doğduğu mağaranın restoran olarak düzenlenmesini ve turistlere açılmasını istedi.

Ünlü sanatçı Tatlıses yaptığı açıklamasında; ‘’ Mağara çok önemli. Diyorlar ki ben sarayda doğmuşum vahiy ilk önce saraya gelmiş. Halbuki vahiy mağaraya gelmiştir. Bunun için orayı restoran yapıp turizmi çekmeliyiz. Yani o doğduğum mağarayı görsün insanlar. Çünkü bilmiyorlar, ben diyorum ki altımızdaki çulu ne yaptın anne. Diyor ki yağmurda karda kapıya koydum. Dedim ki niye kurda kuşa yem olmamak için dedi. Ben mağara adamıyım demiyorum. Mağarada doğdum, iyiki de mağarada doğmuşum ya mağarada doğmasam, sarayda doğsam kim bilir ne olurdu. Mağara da doğduğum için iftihar ediyorum. Anam beni orda doğurdu çünkü evi yoktu, altında çulu yoktu fakir bir ailenin çocuğuydum. Ciğerci Ahme’nin oğluyum fakir bir aileden geldim. Cenab-ı hak yürü ya kulum dedi topallamadan yürüdük Allah’ın emrettiği şekilde. Şimdi diyorum ki 3 tane teknem vardı, 3 tane villam vardı, 1 tane uçağım vardı bunlar güzeldi. Allahtan geldi buna da şükür yetmez mi.

‘’Urfa, İstanbul ve Ankara’dan Daha İyiye Gidiyor’’

Sayın başkanlarımla birlikte olmaktan iftihar ediyorum. Urfa iyiye gidiyor, her geldiğimde farklı bir şey görüyorum. Bugün başkanlarla dolaşacağız. Bir de Göbeklitepe için buradayım bir yatırımımız olacak. Yani bana göre Urfa, İstanbul’dan Ankara’dan daha iyiye gidiyor. Oteller zinciri var her tarafta burada niye olmasın. Ben turizmi severim, insana hizmet olacak.

 ‘’Kendi Urfa’ma, Antep’ten Geldim’’

Uçak seferleri ile ilgili şikayetim var. Ben kendi Urfa’ma, Antep’ten geldim. Çünkü Urfa uçağı bulamadım o saatte yoktu. Ben bunu istemiyorum. Sayın başkanımıza da buradan sesleniyorum. Madem bu yıl Göbeklitepe yılı seçildi o zaman layığı ile davranalım. Evet şikayetim var çünkü her saat uçak olmalı. Buraya yerli turizmde gelir, yabancı turist Antep’ten mi gelsin. Niye babam Diyarbakır’da, Mardin’de varda Urfa’da yok mu havaalanı.

‘’Göbeklitepe İçin Otel Yatırımı’’

Göbeklitepe turizmi için otel düşünüyorum, turistler gelsin kalsın. En fazla yabancı turist gelir. Biz Urfadayız gidip görmeyiz Balıklıgöl’ü ama yabancı turist merak eder gelir. Ben İstanbul’da Ayasofya Müzesine bir kere gitmiş değilim ama içerisi yabancı dolu.

Ünlü sanatçı Tatlıses, polisevinden sonra Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'a ziyarette bulundu. Ziyarette Başkan Canplat, Tatlıses'e Göbeklitepe'nin maketini ve bir tesbih hediye etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İçişleri Bakanı Soylu Urfa'da
İçişleri Bakanı Soylu Urfa'da
Şanlıurfa’daki fırıncıların sıcak ile imtihanı
Şanlıurfa’daki fırıncıların sıcak ile imtihanı
urfa haber urfa yazar