Advert
Advert

Şanlıurfa'da Çocukların Tehlikeli Atlayışı

Şanlıurfa'da her yıl onlarca kişinin hayatını kaybettiği sulama kanalları, tüm uyarılara rağmen gençlerin ve çocukların serinleme mekanı olmaya devam ediyor.

Şanlıurfa'da Çocukların Tehlikeli Atlayışı
Şanlıurfa'da Çocukların Tehlikeli Atlayışı Admin
Bu içerik 125 kez okundu.
Reklam

Eyyübiye ilçesine bağlı Yardımcı mahallesinde tarlada sulama yapan küçük çocuklar serinlemek için yasak ve tehlikeli olmasına rağmen sulama kanallarını kullanmaya devam ediyor.

Kentte Her yıl serinlemek için onlarca çocuğa mezar olan sulama kanalları, tarlada çalışan çocukların  en çok tercih ettiği serinleme yeri olması dikkat çekti. Yardımcı mahallesinden geçmekte olan DSİ. ait sulama kanalında tehlikeye  aldırış etmeyen tarlada sulama yapan yaşları 7 ile 16 arasında değişen çocuklar,akıntılı kanalla girerek serinliyor.

Şanlıurfa DSİ 15'inci Bölge Müdürlüğüne ait sulama kanallarındaki 'Kanalla girmek tehlikeli ve yasaktır' uyarısına rağmen bir grup çocuk ve genç, kanala girerek serinledi. Gençlerin, etrafı demir korkuluklarla çevrili kanalın üzerindeki köprüden akrobatik hareketlerle atlaması ise yürekleri ağızlara getiriyor. Kanala atladıktan sonra suyun akıntısıyla bir süre yüzen gençler ve çocuklar, demir korkuluklara bağlı halatlara tutunarak dışarı çıkıp ardından tekrar suya atlayarak tehlikeli eğlencelerini sürdürüyor.

Sıcaklardan bulandığı için kanala girdiklerini  söyleyen Çocuklar, "Yüzmeyi çok iyi biliyorum, ama sulama kanalı yine de tehlikeli. Tarlada sulama yapıyoruz burada nem ile birlikte çok sıcak olduğu için yüzüyorum tehlikeli olduğunu biliyoruz burada geçen yıl bir arkadaşımız boğuldu. Yinede yüzüyoruz pamuklarda gündüz sulama yapıyoruz güneş kavuruyor bizleri bizde serinlemek için mecburen kanalı kullanıyoruz" dediler.

Şanlıurfa'da Çocukların Tehlikeli Atlayışı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da Yangın, 2 Yaralı
Şanlıurfa'da Yangın, 2 Yaralı
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
şanlıurfa urfa