Advert
Advert

İlçe’de bir İlk..! “Okumak Yolda Olmaktır”

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde eğitim veren bir okulun müdürü ve öğretmenleri atıl durumda olan aracı donanımlı bir kütüphaneye çevirerek köy köy dolaşacak.

İlçe’de bir İlk..! “Okumak Yolda Olmaktır”
İlçe’de bir İlk..! “Okumak Yolda Olmaktır” Admin
Bu içerik 310 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi'nde '' Okumak Yolda Olmaktıt'' projesi başlıyor. Suruç Hülya Ağan İlkokulu öğretmenlerinden, Abdulkadir Korkmaz, Nusrettin Biçer, Bahri Polat, Edanur Korkmaz, Feyzullah Yılanlı ve Ömer Faruk Kısaoğlu’nun girişimleri ve okul Müdürü Hüseyin Toy'un destekleri sonucu hazırlanan projeyle ilçe merkezi ve köylerinde öğrencilere hizmet vermek için atıl durumda olan araç donanımlı bir kütüphaneye çevriliyor.

Bu araç ile köylere gidilip akıl ve zeka oyunları etkinlikleri ile kitap okuma etkinlikleri yapılacak, hijyen eğitimi vb. gibi faydalı atölyeler kurulacak.

Bu projeyi başlatan Hülya Ağan İlkokulu öğretmenlerinin proje için maddi desteğe ihtiyaçları var. Köy okullarında kitap okumayan, oyun oynamayan çocuk kalmasın diye başlatılan projeye destek vermek isteyen hayırseverler bekleniyor.

Suruçlu vatandaşlar proje sahibi öğretmenlere, projeyi hayata geçirmede desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürün Mehmet Han Özdemir’e ve Okul Müdürü Hüseyin Toy’a teşekkür ettiler.

İlçe’de bir İlk..! “Okumak Yolda Olmaktır”
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da Yangın, 2 Yaralı
Şanlıurfa'da Yangın, 2 Yaralı
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
şanlıurfa urfa