Advert
Advert

Urfa’da 15 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu. farklı bölgede 15 bin vatandaşa aşure ikramında bulundu.

Urfa’da 15 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı
Urfa’da 15 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı Admin
Bu içerik 273 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, her yıl geleneksel hale getirdiği Muharrem ayı Aşure İkramını bu yıl da sürdürdü. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti il Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Kadın kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan’ın katılımı Dergah camisi önünde esnafa ve vatandaşlara yapılan ikram ile başlayan aşure dağıtımı Büyükşehir Belediyesi önünde dağıtım ile 15 bin kişiye aşure ikramı yapıldı.

Aşure dağıtımında basın mensuplarına açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin beyazgül,” Tarihimizde birçok hadisenin yaşandığı bir ay, ama aşure bizim geleneğimizde çok güzel yerleşmiş bir tat. Birçok yiyeceğin karıştırılarak, kolu, komşuya, akrabaya ikram edildiği bir lezzet. Bugün de biz halkımızın yaptığı bu geleneğe katılalım dedik. Burada Dergâhın önünde aşure dağıtımı başlattık saat 4’te de belediyemiz önünde aşure dağıtımı olacak. Halkımızla birliktelik bizi mutlu etmektedir. Muharrem ayı hayırlara vesile olmasını diliyorum. İslami yeni yıl, İslami yılbaşı birçok hadisenin yaşandığı bir ay, fakat bugün hatırlatmak adına da böyle bir tatlı sunuyoruz”dedi

AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız isa,”Muharrem ayında bugün büyükşehir belediye başkanlığımızın bugün aşure dağıtım törenine büyükşehir belediye başkanımız, grup başkanvekilimiz, kadın kolları başkanımız ve teşkilatımızla birlikte katıldık. Vatandaşlarımızla birlikte olduk. Ben bu organizasyondan dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Biçerdöver Devrildi, 1 Ölü, 2 Yaralı
Şanlıurfa’da Biçerdöver Devrildi, 1 Ölü, 2 Yaralı
Ceylanpınar'da 60 bin hektar suyla buluştu
Ceylanpınar'da 60 bin hektar suyla buluştu
urfa haber urfa yazar