Advert
Advert

Yavuz, "Bu Bir Savaş Değil Terör Harekâtı"

Fırat'ın doğusunda yer alan PKK/YPG terör örgütüne yönelik yürütülen Barış Pınarı hareketi ile ilgili Av. Müslüm Yavuz bir açıklama yaptı.

Yavuz,
Yavuz,  Admin
Bu içerik 295 kez okundu.
Reklam

Av. Müslüm Yavuz, "Barış Pınarı harekâtının amacı; hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeler için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır. Bu bölgeyi PKK,PYD,YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak,bölgede huzur,güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir.Türkiye Cumhuriyeti olarak bu harekat hukuksal olarakta uluslararası kurallardan doğan ve yasal zeminler üzerine kurulmuş Evrensel Hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, “TERÖRLE MÜCADELE “ kararları ile BM sözleşmesinde yer alan meşru müdafaa hakkının doğal sonucudur.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu harekat ile Suriye‘nin toprak bütünlüğüne,egemenliğine ve siyasi birliğine sahip çıkıp, saygı göstermektedir. Dolayısıyla bu harekat üssü uluslararası hukuka uygundur. Türkiye hukuktan aldığı bu güçle,terör örgütü ve destekçilerine,masum insanların ve ülkemizin güvenliğine açık tehdit oluşturan hiçbir unsura sessiz kalmayacak ve gereken cevap hak edildiği gibi verecektir.Türk ordusu sivil ve masum insanların korunmasında azami dikkat göstermektedir.Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceği ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır. Şehit verdiğimiz askerlerimize, masum insanlarımıza ve görevini icra eden bağımsız haber muhabiri arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet sevenlerine baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.Cenabı-Hak Mehmetçiğimizi korusun,ordumuzu muzaffer kılsın,yar ve yardımcımız olsun"dedi.

Yavuz "Bu Bir Savaş Değil Terör Harekâtı"
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye Sınırda Yangın
Suriye Sınırda Yangın
Vali Erin, Şanlıurfalılara teşekkür etti
Vali Erin, Şanlıurfalılara teşekkür etti
urfa haber urfa yazar