Advert
Advert

Akçakale'de Roketler Kuşları da Etkiledi

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatında 120 saat süre verildi. Bu arada, terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bölgeden Akçakale'ye atılan havan mermileri hem vatandaşların ölmesine sebep oldu,Hemde kuşları telef etti.

Akçakale'de Roketler Kuşları da Etkiledi
Akçakale'de Roketler Kuşları da Etkiledi Admin
Bu içerik 144 kez okundu.
Reklam

İlçe merkezinde sivillerin yoğun olduğu bölgeye isabet eden havan mermileri nedeniyle 2 kişi şehit oldu bir çok kişi ise yaralandı. Akçakale ilçesinde Suriye sınırına sıfır evi olan Bedir Dal'ın evine havan mermisi düştü. Şans eseri yaralanan olmazken Dal'ın beslediği 300 kuştan 30 kuş atılan roket ve havan merilerin havada bıraktığı kirlilik nedeniyle öldü, bir çok kuş ise hastalandı.

Evine roket düşen ve 30 kuşu ölen Dedir Dal, " Benim evim Suriye sınırına sıfır konumunda barış Pınar hareketinde Suriye tarafından atılan havan mermisi ile evimde hasar meydana geldi. şans eseri bizde bir şey olmadı. Ama 30 Kuşum öldü. Şuan da güvercinlerde ve kuşlardaki hastalığın hem mevsimin dönmesinden, Bir de Suriye'de PKK terör örgütüne karşı yapılan operasyonda patlayan bombaların o barutların havadaki verdiği kirlilik etkisiyle kuşlarda etkileniyorlar, kuşlardaki hastalıklarının bir  kaynağı da bu patlayan bombaların havaya bıraktığı gaz oranından oluyor. Benim 300 kuşum vardı. Barış Pınarı Harekatında patlayan bomba, havan mermilerinden dolayı 30 kuş'um telef oldu, bir çoğu da patlayan bombalardan meydana gelen hava kirliliği nedeniyle hastalandılar"diye  konuştu.

Akçakale'de Roketler Kuşları da Etkiledi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Düğün yapacaklar  imitasyona yöneldi
Düğün yapacaklar imitasyona yöneldi
urfa haber urfa yazar