Advert
Advert

Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Belli Oldu

31 Mart seçimlerinden sonra belediye başkanları ve yardımcıları belirlenirken son olarak Birecik Belediyesine seçilen başkan yardımcısı da belli oldu.

Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Belli Oldu
Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Belli Oldu Admin
Bu içerik 1847 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa'da 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından belediyelerdeki atamalar ve görev yer değişimleri devam ediyor. 31 Mart yerel seçimlerinde Birecik Belediye Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Mirkelam, seçimin ardından yeni belediye başkan yardımcısını da belirledi. Birecik Belediye Başkan yardımcılığına uzun yıllardır Şanlıurfa’da valiliğinde basın danışmanlığı yapan ziraat mühendisi Reşat uzun getirildi.

Belediye başkan yardımcılığına Reşat Uzun’un dün yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Birecik Belediyesi haber merkezinden gönderilen haber ile belediye başkan yardımcılığına getirildiği duyuruldu.

Reşat Uzun Kimdir?

1973 Şanlıurfa Merkez -Kızılbuç köyüne bağlı Sesigür (Zenglok) köyünde sekiz kardeşin en büyüğü olarak doğdu. İsmet Paşa'da ilkokulu, Atatürk ortaokulu ve Ticaret lisesinin ardından önce Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Muhasebe ve aynı Üniversitenin Ziraat Fakültesinden mezun oldu. Güneydoğu Gazetesinin muhabir ilanı üzerine (Ustası olarak gördüğü Ömer Kapaklı'nın yanında) 5 Mayıs 1992 yılında gazetecilik mesleğine başladı. 1996 yılında Milliyet Gazetesi, Show TV ve Kanal D Şanlıurfa temsilciliği uzun yıllar sürdürdü. 2001 yılında Karaköprü Belediyesinin Basın-Yayın Müdürlüğüne getirildi. Basın Müdürlüğü görevini 2009 yılına kadar sürdürmesine rağmen basın camiasından kopmadı. M.Ali Birand, Ali Kırca, Orhan Apaydı, Derya Sazak, Yüksel Altıntaş gibi usta gazetecilerden ders aldı. Milliyet Gazetesi ve bazı Ulusal Tv'nin temsilciliğini sürdüren Reşat Uzun, Şanlıurfa merkezde yayın yapan Urfastar Gazetesi ve  urfastar.com haber portalını kurdu. Şanlıurfa'nın tanıtımına önemli katkısı bulunan özel haberlere imza atan Reşat Uzun çok sayıda ödül aldı.

Reşat Uzun Belediye Başkan Yardımcısı Oldu Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Belli Oldu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğun talihsiz ölümü
Şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğun talihsiz ölümü
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
urfa haber urfa yazar