Advert
Advert

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağın Akıbeti Ne Oldu

Şanlıurfa’nın merkez Karaköprü ve Haliliye İlçelerini bağlayan ve trafiğin en yoğun olduğu çevik kuvvet köprülü kavşağı tam bitti derken tek yönden trafik akışını sürdürüyor.

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağın Akıbeti Ne Oldu
Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağın Akıbeti Ne Oldu Admin
Bu içerik 121 kez okundu.
Reklam
Bölgenin en büyük köprülü kavşak projesi olan çevik kuvvet köprülü kavşağının 2 yılda bitmesi beklenirken yine durma noktasına geldi. Belediyenin önceki döneminde başlatılan ve zaman zaman ödeneksizlikten devam edilemeyen kavşak yeni dönemde ise tekrar çalışmalarını sürdürdü.
Şanlıurfa’da trafiğin en çok yoğun olduğu Devteşti, Abide, Diyarbakır ve Çevreyolu yönlerinden gelen yolların kesiştiği kavşakta yarım kalan işe devam edildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılına yetişeceği söylenirken sadece Haliliye tarafından Karaköprü’ye giriş kısmının açıldığı görüldü. Tek taraflı olarak açılan kavşakta trafik yoğunluğu yine değişmedi. Karaköprü tarafından merkez istikametine doğru giden araçlar yine askeriyenin içinden açılan yoldan devam ediyor. Eylül ayında tek yönden trafiğe açılan çevik kuvvet köprülü kavşakta Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin çalışmasıyla yolun asfaltlanması ile birlikte trafik akışı sağlanmıştı.
31 Mart seçimleriyle birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine gelen Zeynel Abidin Beyazgül özellikle üzerinde durmuş ve Şanlıurfalıların merakla beklediği köprülü kavşak için çalışmaları hızlandırmıştı. Gelinen noktada duran çalışmaları hızlandırarak yolu trafiğe açan Beyazgül ve ekibi, tek yönden trafiği açtı açmasına fakat devamı gelmedi. Diğer şeridinde devamında yapılması beklenirken gözlemlendiği kadarıyla ne çalışan bir iş makinası nede işçiler yer alıyor.
Özellikle durumdan muzdarip olan şoförler, yolun biran önce bitirilmesini ve böyle bir görüntünün artık Şanlıurfa’ya yakışmadığını kaydettiler. Yılladır aynı sorunun devam ettiği Şanlıurfa’da artık yolların, kaldırım, taşlarının, parkların konuşulmaması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar; ‘’bunlar zaten belediyenin işi yapmakla yükümlüler, bunları bir hizmet olarak görmesinler ve insanları mağdur etmeyi bırakıp daha iyi projelerle Şanlıurfa’yı kalkındırsınlar’’ ifadelerini kullandılar.
Çevik kuvvet olarak bilinen Karaköprü Kavşak projesi bittiğinde; trafik akışının en yoğun yaşandığı bölgede araçlar ışıklara takılmadan Devteşti, Abide, Diyarbakır ve Çevre yolları istikametlerine yönelebilecek. Daha bir yolun çalışması bitmeden diğer yerlerde yol açma çalışmalarının başlamasına tepki gösteren vatandaşlar, yarım bırakılan çalışmaların kimseye faydasının olmadığını ve yeni açılan yollarında bir anlam ifade etmediğini dile getirdiler.
Yılan hikayesine dönen köprülü kavşakta tam hikaye bitti yol trafiğe açıldı derken bu şekilde devam etmesi akıllara ödeneğin yine durduğu mu sorularını akıllara getirdi. Barış Pınarı Harekatı kapsamında Şanlıurfa’ya gelen bakanların, milletvekillerinin, bürokratların da kullandığı o yoldaki çalışmaların bu şekilde göz ardı edilmesinin ve gelen kişilerinde bu konuda bir çalışma yapmaması Şanlıurfa’ya yapılan haksızlık olarak görülüyor.
Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağın Akıbeti Ne Oldu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Düğün yapacaklar  imitasyona yöneldi
Düğün yapacaklar imitasyona yöneldi
urfa haber urfa yazar