Advert
Advert

Viranşehir Kızın Bileği Bükülmedi

Romanya'da yapılan Yıldızlar Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında sağ ve sol bilekte Dünya 2.si olan Viranşehirli sporcu Zelal Sarıoğlu coşkuyla karşılandı.

Viranşehir Kızın Bileği Bükülmedi
Viranşehir Kızın Bileği Bükülmedi Admin
Bu içerik 34 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde Spor Lisesi öğrencisi olan Zelal Sarıoğlu Romanya’da düzenlenen Yıldızlar Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında Türkiye adına yarışarak Viranşehir’i tüm dünyaya duyurdu.

 

Yıldızlar Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında sağ ve sol bilekte Dünya 2.si olarak memleketi Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesine bugün 2 madalya ile döndü. Bilek güreşi şampiyonu Sarıoğlu, Kültür Merkezinde Milli Eğitim İlçe Müdürü Nehdi Turgut, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Spor Lisesi hocaları, Viranşehir halkı ve ailesi tarafından alkışlar eşliğinde karşılandı.

 

Karşılama sonrası açıklamalarda bulunan Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Nehdi Turgut; ‘’bugün burada olmamızın mutlu bir sebebi var. Kızımız Zelal Spor Lisesi öğrencimiz ve Dünya bilek güreşi şampiyonasında Dünya ikincisi olmuştur. Dolayısıyla Viranşehir’e, Türkiye’ye milli sporcu olarak dönmüştür. Bu milli mutluluğu bize yaşattığı için kendisine, emek sarf eden bütün hocalarına, emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz kendilerine teşekkür ediyoruz. Özellikle Viranşehir’in son yıllarda sporda yapmış olduğu atak bugün Zelal kımızın bunun finali olmuştur, taçlandırmıştır. Biz Viranşehir’de daha büyük sporcuların, daha güzel derecelerin olacağına inanıyoruz. Viranşehir halkımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

Spor Lisesi öğretmeni ise; ‘’başlarda bu iş için başlamamıştık aslında küçük hedefler düşünüyorduk. Önce il, sonra Türkiye şansımız oldu dünya maçlarına gönderdiler bizi ve kolay kolay bükemediler bileğimizi. Zelal’de Viranşehir’i gururlandırdı’’ dedi.

 

2 ödülle memleketine dönen Zelal Sarıoğlu ise; ‘’emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok mutluyum Viranşehir’i gururlandırdığım için kendimle gurur duyuyorum. Hocalarıma, bana destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.

Viranşehir Kızın Bileği Bükülmedi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Binbaşı Ve Teğmen Memleketlerine Uğurlandı
Şehit Binbaşı Ve Teğmen Memleketlerine Uğurlandı
 Bekir Felhan, Göbeklitepe Belgeseli Çekmek İstiyor
Bekir Felhan, Göbeklitepe Belgeseli Çekmek İstiyor
şanlıurfa urfa