Advert
Advert

Araç sahiplerine kış bakımı uyarısı

Şanlıurfa Evren sanayi oto tamirci esnafı, araç sahiplerine kış bakımı uyarısı yaptı.

Araç sahiplerine kış bakımı uyarısı
Araç sahiplerine kış bakımı uyarısı Admin
Bu içerik 149 kez okundu.
Reklam

Evren Sanayi Sitesinde otomobil tamirciliği yapan Salih Aslan yaklaşan kış mevsimi öncesinde araç sahiplerini uyararak Kış mevsiminde karşılaşılabilecek risklere karşı motorlu araçların kış bakımlarının yapılması gerektiğini söyledi.

Araçlara kış bakımının biraz daha fazla önemli olduğunu anlatan Aslan araçların mevcut hava ve yol şartlarına uyumlu hale getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Aslan, kış bakımında birinci önceliğin lastikler olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

"Lastiklerin kış şartlarına uygun olması gerekiyor. Yol tutuşu ve frenleme mesafesinin doğru aralıklarda olması için lastiklerimizin kışa hazır olması ve basınçlarının standartlara uygun hale getirilmesi birinci önceliktir. Lastikten sonraki diğer önemli nokta ise motorun antifrizidir. Motorun antifrizi, motora kaynamayı ve donmayı engeller. Dolayısıyla kış şartlarında motorumuzdaki suyun donması bize yüksek maliyetler çıkartan arızalara sebep olacağından motorun antifrizinin kış şartlarına hazır hale getirilmesi lazım."

Antifrizli cam suyunun sürüş güvenliğini doğrudan etkilediğini dile getiren Aslan, "Camlar donmaması için antifrizli cam suyu kullanmak ve araçta cam kazıyıcı bulunması çok önemli." diye konuştu.

Aslan, akünün de bir diğer önemli konu olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Akünün zayıf olması yazın aracı çalıştırır ancak kışın zayıf akü aracı çalıştırmayabilir. Kullanıcıların yeterli ölçüde voltajı güçlü olayan aküyü tespit etmesi mümkün değil bu nedenle kış bakımında bunun ölçümünü de yaptırmaları önem arz ediyor. Ayrıca aracın tüm aydınlatma sisteminin de kontrol edilmesi gerekir, hatta yedek ampul bulundurulmasının önemli bir konudur. Araca bakım yaptırmamak sürüş güvenliğini etkilerken basit arızalardan yüksek maliyetli arızalar doğurabilir. Bu nedenle bakım çok önemli. Yaz ve kış bakımı çok önemli. Sürücülerin hem can güvenliğin koruma altına almak hem de doğabilecek yüksek masraflarda kaçınmak adına çok önemli. Aracınızın bakımlarını yaptırmayı unutmayın."diye konuştu

Araç sahiplerine kış bakımı uyarısı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa’da araç sulama kanalın düştü, 3 ölü
Urfa’da araç sulama kanalın düştü, 3 ölü
Urfa’da silah operasyonu
Urfa’da silah operasyonu
urfa haber urfa yazar