Advert
Advert

Urfalı Anthony Quinn’a Sahip Çıkılmıyor

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde ikamet eden 58 yıla 30 film sığdıran oyuncu Bekir Felhan, Güneydoğu bölgesinde dizi ve sinema filmi çekilmeyince işsiz kaldı. Geçimini tespih satarak karşılayan Felhan ilgisizlikten yakındı.

Urfalı Anthony Quinn’a  Sahip Çıkılmıyor
Urfalı Anthony Quinn’a  Sahip Çıkılmıyor Admin
Bu içerik 261 kez okundu.
Reklam

İki kere Akademi ödülü kazanmış Meksika asıllı Amerikalı aktör Anthony Quinn'e benzerliği ile tanınan 58 yıllık oyuncu Bekir Ferhan,  Güneydoğu bölgesinde dizi ve sinema filmi çekilmeyince işsiz kaldı. Ünlü oyuncu, yaşadığı Şanlıurfa'da tespih ustalığı yaparak geçimini sağlıyor. Felhan yetkililerin kendisine sahip çıkmadığı belirterek öldükten sonra mı değer verilecek diye dert yandı.

Bekir Felhan, 1950 Yılında Şanlıurfa'da doğdu. Uzun yıllar hayvancılıkla uğraştı. Şanlıurfa'da çevrilen filmlerin birçoğunda figüran olarak rol aldı.

Urfalı Anthony Quinn olarak ün yapan oyuncu, ilk olarak 1958 yılında Hüseyin Peyda sayesinde sinemaya başladı. "Kaderim Böyle" filminin çekimleri sırasında oyunculara at temininde yardımcı olmuş daha sonra Cilalı İbo'nun Kırkharemiler adlı filminde haremi başı olarak rol almıştır. Daha sonra İkinci bahar aşkın dağlarda gezer gurbet kadını gibi filmlerde rol aldı.

58 yıllık oyuncu Bekir Ferhan, Film çekimlerin olmadığı günlerde Şanlıurfa'da tespih satarak geçimini sağlıyor. “Güneydoğu'da artık film çekilmemeye başlanınca ben de işsiz kaldım. Şimdi tespih satmaya başladım. Tespih koleksiyonum vardı. Koleksiyonumu bozdum ve tespih satmaya başladım. Şimdi geçimimi de tespih satarak sağlıyorum. Yetkinliler bana sahip çıkmıyor, genellikte bizler öldükten sonra değer veriliyor. Film çekimler yok şuanda ama gerek Belediyeler gerek diğer kuruluşlar Şanlıurfa’nın tanıtımında bana yer verebilirlerdi. Fakat kimse gelip kapımı bile çalmadı.”dedi.

72 yaşındaki Bekir Felhan, baş rollerini Erol Taş ile Sadri Alışık'ın oynadığı Ali Baba ve Kırk Haramiler, Hüseyin Peyda'nın oynadığı Kaderim Böyle imiş, Yılmaz Güney ve Erol Taş'ın oynadığı Hudutlar Kanunu, Özcan Deniz, Fikret Hakan, Şevval Sam ve Şebnem Dönmez'in oynadığı Aşkın Dağlarda Gezer, Kervan 1915,Fatma Girik'in oynadığı Gurbet Kadını gibi çok sayıda sinema filmi ve dizide rol aldı.

Yerli Anthony Quinn’a Sahip Çıkılmıyor
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serinlemek için girdiği suda boğuldu
Serinlemek için girdiği suda boğuldu
Urfa'da otomobil kanala devrildi, 2 ölü
Urfa'da otomobil kanala devrildi, 2 ölü
urfa haber urfa yazar