Advert
Advert

Dicle Elektrik'ten Siverek'e 4.6 milyon liralık yatırım

Dicle Elektrik, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki enerji şebekesini güçlendirmek için 4.6 milyon liralık yeni yatırım yapıyor. Yılsonunda tamamlanması hedeflenen yatırım ile birlikte bu bölgede bulunan 2.500 aboneye eskisinden çok daha kaliteli ve kesintisiz enerji verilebilecek.

Dicle Elektrik'ten Siverek'e 4.6 milyon liralık yatırım
Dicle Elektrik'ten Siverek'e 4.6 milyon liralık yatırım Admin
Bu içerik 71 kez okundu.
Reklam
İlçede yeraltı şebeke çalışmasını tamamlayarak havai hatların büyük kısmını kaldıran Dicle Elektrik Dağıtım, Ofis Mahallesi ile Yılmaz Güney Parkı, Atatürk Bulvarı ile Halit Gülpınar İlköğretim Okulubölgesinde 6 kilometre orta ve 10 kilometre alçak gerilim şebekesi döşüyor. Kurulan şebekeye enerji sağlaması için de 1.000 KVA’lık monoblok trafo kuruldu. Söz konusu yatırımın tamamlanması ile birlikte kurulu güç artarken, bu yatırımdan bölgedeki 2.500 abone yararlanacak. Söz konusu aboneler eskisinden çok daha kaliteli ve kesintisiz enerji alacak.
Bir yandan bu çalışmalar sürerken enerji şirketi cadde ve sokak aydınlatmalarını da ihmal etmiyor. Söz konusu bölgede enerji şirketi tarafından 265 adet aydınlatma direği dikiliyor.
Gündelik yaşam aksatılmıyor 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile EPDK yönetmeliklerine uygun yatırımlarını sürdüren Dicle Elektrik, Siverek ilçesinde sürdürdüğü yatırımla alakalı kazıların, ilçe halkının günlük yaşamının aksamaması için büyüközen gösteriyor. Çalışmalar esnasında veya yapılan yeni tesislerin devreye alınması aşamasında önceden halka duyurularak planlı kesintiler uygulanıyor. Söz konusu planlı kesintiler, şirketinwww.dedas.com.tr adresinden ve sosyal medya hesaplarından 48 saat öncesinden duyuruluyor. 
Dicle Elektrik'ten Siverek'e 4.6 milyon liralık yatırım
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa’da araç sulama kanalın düştü, 3 ölü
Urfa’da araç sulama kanalın düştü, 3 ölü
Urfa’da silah operasyonu
Urfa’da silah operasyonu
urfa haber urfa yazar