Advert
Advert

Görme engelli öğrencinin hayalini Kaymakam Aktaş gerçekleştirdi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Kaymakam Kenan Aktaş babası aracılığıyla kendisine tablet alınmasını isteyen görme engelli kız öğrencinin hayalini gerçekleştirdi.

Görme  engelli  öğrencinin hayalini Kaymakam Aktaş gerçekleştirdi
Görme  engelli  öğrencinin hayalini Kaymakam Aktaş gerçekleştirdi Admin
Bu içerik 256 kez okundu.
Reklam

İlçede Yenişehir mahallesi Mısır sokakta oturan 41 yasındaki Ahmet Alan  isimli vatandaş maddi imkanlarının yerinde olmadığı gerekçesiyle iki engelli çocuğunun olduğunu belirterek Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına dilekçe ile yardım talebinde bulundu ve  dilekçesinde  17 yasındaki engelli kızı Tuba Alan'ın "maküla distrofisi" (göz ) hastalığı nedeniyle  uzak ve yakını görmesi için Elektronik Tablet talebinde bulundu.

Yapılan incelemenin ardından  konudan haberdar edilen Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş SYDV yetkililerine istenilen tabletin alınmasını  ve aileye haber verilerek görme engelli kızı evinde ziyaret edeceği talimatını verdi.

Aktaş tabletin alınmasının ardından Alan ailesini evlerinde  ziyaret ederek görme rahatsızlığı olan Tuba Alan'ın en büyük isteği olan son sistem  tableti hediye ederek en büyük hayalini gerçekleştirdi.Kaymakam amcasının ziyaretinden ve hediye  ettiği tableti alır almaz göz yaşlarına hakim olamayan genç kız Kaymakam Aktas'a yakin ilgi ve alakasından dolayı, Sayın Kaymakamım size ne kadar  teşekkür etsem azdır diyerek sevincini paylaştı.

Aktaş bir aile bireyleri sohbet ederek  engelli kardeşlerle yakından ilgilendi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Baba Ahmet Alan ve Esi ise  " Bugün bizleri ziyaret eden ve kızımın hayalini gerçekleştiren Sayın Kaymakamımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. İmkanımız yoktu kızımızın hayalini gerçekleştirdi.Bizi ve kızımızı ne kadar mutlu etti bilemezsiniz.Allah devletimizden razı olsun"  dedi.

Aileyi ziyaret etmekten en çokta okumak isteyen bir genç kızı mutlu etmek kadar gazel bir şey olamaz diyen Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş " Her zaman vatandaşımızın yanındayız.Kızımızın mutluluğu gözlerinden okunuyor.Bu ülkenin okuyan kendini geliştiren devletine milletine hizmet edecek bireylere ihtiyacı var kızımızda onlardan biri kendilerini yanliz bırakmayacağız hacirli uğurlu olsun " dedi.

Öte yandan ziyarette hazır bulunan SYDV yetkilisi İbrahim Halil Tüzün ise aileye 2 engelli çocuk için 2022 sayılı yasa gereği Engelli maaşı verildiğini belirtti.

Kaymakam Aktaş , tableti hediye ettikten sonra genç Kia ile birlikte inceleyerek çok çalışması temennisinde bulunarak  öğrenci ve ailesiyle hatıra fotoğrafı çektikten sonra evden ayrıldı.

Görme engelli öğrencinin hayalini Kaymakam Aktaş gerçekleştirdi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Düğün yapacaklar  imitasyona yöneldi
Düğün yapacaklar imitasyona yöneldi
urfa haber urfa yazar