Advert
Advert

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden Sıkı Denetim!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde kentte bulunan kurum ve kuruluşların temsilcileriyle birlikte iş yerlerine denetim yapıldı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden Sıkı Denetim!
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden Sıkı Denetim! Admin
Bu içerik 66 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan İşyerleri Denetleme Komisyonu çalışmalara başladı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, İl Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Vergi Dairesi Başkanlığı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Haliliye Belediye Başkanlığı, Eyyübiye Belediye Başkanlığı, Karaköprü Belediye Başkanlığı kurumlarının temsilcileri İşyerleri Denetleme Komisyonu adı altında başlattıklarıyla çalışmayla 8 gün boyunca iş yerlerinin denetimini gerçekleştirdiler.

Komisyon yaptıkları denetimde 12 iş yeri denetleyerek; 5 Ruhsatsız hizmet veren iş yerini mühürledi, yine ruhsatsız faaliyet gosteren 5 işyerinin mühürlenmesi için gerekli yazışmaları gerçekleştirdi. 6 iş yerine Vergi levhası bulunmamasından dolayı 16000 TL idari para cezası kesilirken, 9 iş yerine Tütün Mamülleri Kanununa muhalefetten 40 000 Tl idari para cezası yazıldı.

Komisyon, Kimlik Bildirme Kanununa istinaden 425 000 TL idari para cezası kesmiş, toplamda ise 481000  TL idari para cezası uyguladı, Ruhsat sahibi başkası olduğu halde yabancı uyruklu şahısların  işlettiği 2 işyerinin ise ruhsat iptali için gerekli yazışmalar gerçekleştirilerek kamu düzeni, guvenliği ve sağlığı açısından iş yerlerinde kanun ve yönetmeliklere uygun olmadığı tespit edilen 23 yabancı uyruklu çalışan şahsın sınır dışı işlemleri için Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden Sıkı Denetim!
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düğün yapacaklar  imitasyona yöneldi
Düğün yapacaklar imitasyona yöneldi
Sağlık Bakanlığı, Hareketi Geçti, Urfa'ya Doktor Gönderiliyor
Sağlık Bakanlığı, Hareketi Geçti, Urfa'ya Doktor Gönderiliyor
urfa haber urfa yazar