Advert
Advert

Şanlıurfa'da Böbrek Naklide Önemli Gelişme

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Polikliniği’nde yapılan böbrek nakli ile hastaların başka şehirlere gitmesine gerek kalmıyor.

Şanlıurfa'da Böbrek Naklide Önemli Gelişme
Şanlıurfa'da Böbrek Naklide Önemli Gelişme Admin
Bu içerik 115 kez okundu.
Reklam
Haberin videosu için tıklayın!

Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşlar çoğu büyük sağlık hizmeti için şehir dışındaki hastanelere giderken kentteki hastaneleri araştırmadan boşuna yol gidiyorlar. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çoğu sağlık hizmeti verilirken bilinmeyenler arasında olan böbrek nakli de Nefroloji Polikliniği’nde yapılmakta.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Polikliniğinde hasta ve vericilerin (donörlerin) nakil öncesi muayene ve tetkikleri hızlı ve etkin bir şekilde yapılarak, nakil (transplantasyon) açısından uygunluk değerlendirmesi yapılmakta. Ayrıca Kasım 2019’dan itibaren Pazartesi ve Çarşamba günleri ise böbrek nakli hastalarının saat 10:00’a kadar (ilaçlar alınmadan önce) rutin tetkiklerinin yanı sıra kanda Takrolimus (ilaç) düzeyleri de çalışılmakta ve aynı gün öğleden sonra tetkik sonuçları ile gerekli değerlendirme yapılıyor.

 ‘’Börek Nakli ve Önemi’’

Diyaliz aşamasındaki (yani Son Dönem Kronik Böbrek Yetersizliği) hastalara günümüzde sunulabilecek en iyi tedavi yöntemi böbrek naklidir (renal transplantasyon). Böbrek nakli yapıldığında iyi sonuçların elde edilebilmesi için, nakil öncesinde ve sonrasında hasta ve vericilerin (donörlerin) kapsamlı ve dikkatli bir şekilde incelenmesi ve takip edilmesi gerekmektedir.

Şanlıurfa'da Böbrek Naklide Önemli Gelişme
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye Sınırda Yangın
Suriye Sınırda Yangın
Vali Erin, Şanlıurfalılara teşekkür etti
Vali Erin, Şanlıurfalılara teşekkür etti
urfa haber urfa yazar