Advert
Advert

HRÜ'de Hizmet Sektörüne Yönelik Eğitimler Devam Ediyor

Harran Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu tarafından hizmet sektöründe yer alan yiyecek-içecek işletmelerine, Servis Teknikleri Uygulaması ile Hijyen ve Sanitasyon Eğitimi verilmeye devam ediyor.

HRÜ'de Hizmet Sektörüne Yönelik Eğitimler Devam Ediyor
HRÜ'de Hizmet Sektörüne Yönelik Eğitimler Devam Ediyor Admin
Bu içerik 83 kez okundu.
Reklam

Bu kapsamda, Yüksekokul Müdürü Doç.Dr.Ali Rıza Öztürkmen Koordinatör Arş.Gör. Merve Ofluoğlu ile Eğitimciler Arş. Gör. Ahmet Erdem ve Arş. Gör. Mahmut Barakazı tarafındanŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Beltur A.Ş. çalışanlarınave özel sektör temsilcilerinden biri olan Oduncu Et&Mangal servis ve mutfak elemanlarınaeğitim verildi.

Eğitimlerde, Arş. Gör. Mahmut Barakazı, çalışanlara dünya standartlarında kalitenin yakalanabilmesi için kişisel hijyenin ve genel alanların temizliğinin önemine değindi. Daha sonra Arş. Gör. Ahmet Erdem ise, restoran çalışanlarına temel servis kuralları hakkında bilgi vererek nelerin yapılması gerektiğini aktardı.

Yiyecek içecek sektörünün tüm dünyada oldukça önemsendiği ve ülkemiz açısından da lokomotif sektörlerinden biri olduğu vurgusunu yapanYüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ali Rıza Öztürkmen;“Üniversitemiz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu olarak eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz.Mezunlarımızın büyük çoğunluğu istihdam açısından turizm endüstrisinde tercih edilmektedir.Yapmış olduğumuz akademik çalışmalarla turizm biliminin gelişimine katkı sağlayıp aynı zamanda da turizm eğitiminde lider ve marka bir okul olarak kentimize hizmetnoktasında her zaman hazırız.Turizm sektörünün tüm kollarında gerekli personel eğitimi, hijyen uygulamaları, konaklama ve karşılama hizmetlerinin tüm dallarında eğitim-destek vermek üzere gayret gösteriyoruz. İlimiz, her geçen gün daha da çok büyüyen turizm potansiyelini, kalite artırımı ve eğitimle geliştirerek, elde ettiği katma değerini arttıracaktır” diye konuştu. Sektörün kalifiye eleman açığındanbahseden Öztürkmen, eğitimlerin devam edeceğini ifade etti.

               

HRÜ'de Hizmet Sektörüne Yönelik Eğitimler Devam Ediyor
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Suriye Sınırda Yangın
Suriye Sınırda Yangın
Vali Erin, Şanlıurfalılara teşekkür etti
Vali Erin, Şanlıurfalılara teşekkür etti
urfa haber urfa yazar