Advert
Advert

Karaköprü’de Saatlerdir Elektrikler Kesik

Karaköprü son günlerde elektrik kesintileri nedeniyle isyan etme noktasına geldi. İlçe halkını canından bezdirecek şekilde vatandaşlar Pazar sabah'ı yeni elektrik kesintileriyle uyandı. Doğukent Mahalle muhtarı Ahmet Kızılateş," Her zaman yetkililer söz veriyor ama söz verildikçe elektrik kesintileri çoğalıyor"dedi.

Karaköprü’de Saatlerdir Elektrikler Kesik
Karaköprü’de Saatlerdir Elektrikler Kesik Admin
Bu içerik 161 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa’da kangren haline gelen elektrik sorunu bitmek bilmiyor. Yaz kış demeden her mevsimde en büyük sorun haline gelen elektrik sorununa bir türlü çözüm bulunamıyor. İl genelinde her alanda konu ile ilgili şikâyetler gelirken son olarak 4 yıldan beridir elektrik sorununu bir türlü çözüme kavuşturulmadığı Karaköprü ilçesi Doğukent Mahalle sakinleri duruma artık isyan etti. Sözde Şanlıurfa’nın en gözde ve modern ilçesi olan Karaköprü’de böylesi elektrik sorunun olması Karaköprü’nün cazipliğine de gölge düşürüyor.

Elektrikler Kesik, Karaköprü'de Çocuklar Üşüyor

Şanlıurfa’nın en büyük sorunu olan ve 10 yıla aşkındır çözüme kavuşturulacak denilen enerji sorunu her geçen gün daha da kötü bir hal almaya başladı. Vatandaşı artık çileden çıkaran enerji sorunu vatandaşın cebine de dokunmaya başladı. Karaköprü ilçesinin yeni yerleşim yeri olduğundan dolu yapılan dairelerin hemen hepsi doğalgazlı. Durum böyle olunca sürekli gidip gelen elektriklerden dolayı evlerde bulunan küçük çocuklar üşümeye mahkûm bırakılırken, öte yandan birçok mahallede yanmayan kombi kalmadı. Kimi mahallelerde daha da büyük sıkıntı olan elektrik sorunundan dolayı vatandaşlar hastanelere ve kombi tamircilerine akın ediyor.

Dicle Elektrik her seferinde Şanlıurfa’da en fazla yatırımın Karaköprü ilçesine yapıldığını belirtiyor. Ama sürekli kesilen elektriklere ve arızalara baktığımızda bu kadar yatırımın nereye yapıldığı veya gerçekten bu yatırımlar yapıldı mı yapılmadı mı soru akıllara geliyor. Bu kadar yatırımın yapıldığı bir ilçede bu kadar elektrik kesintisini yaşanması eleştiren vatandaşları yatırımların doğru şekilde yapılmadığını belirtti.

Elektrik Sorunu Konuşulurken Elektrik Gitti!

AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, 2019 yılı değerlendirme toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Burada gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Yıldız, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldız’a kentin önemli sorunlarından biri olan ve kanayan yara haline gelen elektrik kesintileri sorulduğu sırada elektrik kesildi.

Yaşanan trajikomik durum salonda gülüşmelere neden olurken, Yıldız da gülümseyerek, “Gördüğünüz gibi biz de mağdur ediliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Söz Verildikçe Kesintiler Artıyor

Elektrik sıkıntılarının 4 yıldan beri sürekli artığını belirten Doğukent Mahalle muhtarı Ahmet Kızılateş “Bizim mahallede hatta bütün Urfa’da elektrik sorunu kengere haline gelmiş durumda bizim mahallede bu sorun dörti yıldır var. Yetkili kişilere bildiriyoruz, dilekçeler yazıyoruz. DEDAŞ arkadaşlar geliyor, bakıyor ama yine de sorun kökünden çözülmüyor. Edindiğim bilgilere göre, kaçak elektrikten dolayı enerji verilmiyor, ama bizim günahımız ne bu soğuk kış günlerinde yine elektriksiz kaldık, her zaman yetkililer söz veriyor ama söz verildikçe elektrik kesintileri çoğalıyor"dedi.

 

Karaköprü’de Saatlerdir Elektrikler Kesik
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Biçerdöver Devrildi, 1 Ölü, 2 Yaralı
Şanlıurfa’da Biçerdöver Devrildi, 1 Ölü, 2 Yaralı
Ceylanpınar'da 60 bin hektar suyla buluştu
Ceylanpınar'da 60 bin hektar suyla buluştu
urfa haber urfa yazar