Advert
Advert

Başkan Aktaş : “ Ölüm Yolu İle İlgili Talebi Cumhurbaşkanlığına Taşıdı ”

Ölüm yolu olarak bilinen Şanlıurfa - Suruç arasındaki D 100 Karayolu ile ilgili müjde Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’tan geldi. Aktaş D 100 Karayolunun ile ilgili talep veşikâyetlerin çözümü için konuyu Cumhurbaşkanlığı’na taşıyarak Duble yol yapılması için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile görüştü.

Başkan Aktaş :  “ Ölüm Yolu İle İlgili Talebi Cumhurbaşkanlığına Taşıdı ”
Başkan Aktaş :  “ Ölüm Yolu İle İlgili Talebi Cumhurbaşkanlığına Taşıdı ” Admin
Bu içerik 114 kez okundu.
Reklam

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden ve önceki yaşana trafik kazasının ardından 2 kişinin hayatını kaybetmesi ve 14 kişinin yaralanması ile gündeme gelen ve yıllardır “ Ölüm Yolu ” olarak bilinen D100 Karayolunun duble yol yapılması için vatandaşlar tepkilerini dile getirilirken konuya duyarsız kalmayan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile bir görüşme yaparak yatırım programına alınması için gerekli girişimlerde bulundu.

Aktaş yaptığı açıklamada “ İlçemiz tarihi İpekyolu olarak bilinen ve Şanlıurfa başta olmak üzere birçok ili birbirine bağlayan ve her gün binlerce başta ağır tonajlı araçlar olmak üzere yoğun bir araç trafiği olan ve stratejik öneme sahip D 100 karayolu üzerinde bulunuyor. Yolun çift şeritli olması trafiğe cevap vermemekle birlikte, beraberinde de maalesef çok sayıda ölümlü kazaları da birlikte getiriyor. Nitekim üzücü bir kaza yine aynı yol üzerinde yaşandı ve geçtiğimiz gün iki vatandaşımızı bu vahim kazada hayatını kaybetti 14 vatandaşımızda yaralandı. Bu tür kazaların bir daha yaşanmaması ve hem araç trafiğini rahatlatmak hem de

“ Ölüm Yolu “ olarak bilinen yolumuzun üzerindeki bu olumsuz algıyı ortadan kaldırmak hemde duble yol yapılması noktasındaki talebimizi Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile telefon görüşmesi yaparak hemde yazılı bir şekilde halkımız adına ilettik. Yaptığımız görüşmelerde konunun da hassasiyetinin bilinmesi hemde artan şikâyetler bilindiği için yatırım programına alınması için teklifte bulunduk. Halkımıza bu konuda müjdeyi vermek isterim. Artık insanlarımızın bile bile ölüme gitmelerini istemiyoruz. Bu yol artık ölüm yolu olarak bilinmeyecek duble yol yapılması için çalışmaları yakından takip edeceğiz “ dedi.

Başkan Aktaş : “ Ölüm Yolu İle İlgili Talebi Cumhurbaşkanlığına Taşıdı ”
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Düğün yapacaklar  imitasyona yöneldi
Düğün yapacaklar imitasyona yöneldi
urfa haber urfa yazar