Advert
Advert

Urfa Hastanelerinde Yoğunluk Çilesi

Şanlıurfa'da her yıl olduğu gibi bu kışta acil servis ve polikliniklerde yoğunluk sorunu yaşanıyor. Kışın gelmesi ile birlikte artan grip, ishal gibi vakalar nedeniyle polikliniklere başvuruda bulunan vatandaşların sayısı bir hayli arttı. Artan yoğunluklar nedeniyle hastanelerde bulunan sağlık personelleri ve doktorlar yetersiz kalırken, yaşanan yoğunluk sorunları sosyal medyada da gündem oldu.

Urfa Hastanelerinde Yoğunluk Çilesi
Urfa Hastanelerinde Yoğunluk Çilesi Admin
Bu içerik 95 kez okundu.
Reklam

Sabahın erken saatlerinden itibaren hastaneye akın eden hasta ve hasta yakınlarının polikliniklerde meydana getirdiği yoğunluk zaman zaman sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Koridorlardaki kalabalıklardan dolayı vatandaşların yanı sıra görevlilerin de rahat hareket edemedikleri gözlenirken, bazı vatandaşların koridor yerine hastane bahçesinde ve çevresinde beklemeyi tercih ettiği gözlendi.

Kent genelinde bulunan Balıklıgöl devlet hastanesi ve Şanlıurfa eğitim ve araştırma Hastanesi’nde yaşanan yoğunluk, sağlık çalışanlarının ve doktor sayısının yetersiz kalmasına neden oluyor. Acil servislere ve polikliniklere başvuran vatandaşlar nedeniyle sağlık çalışanları zor şartlar altında hizmet vermeye, vatandaşların yaşadıkları sorunları gidermeye gayret ediyorlar.

Aile Hekimliklerinde tedavisi yapılabilecek, hastaların acil servislere ve polikliniklere  gelmesi, yaşanan yoğunlukların bir kat daha fazla artmasına neden oluyor. Grip vakaları ile ilgili olarak artan başvurular nedeniyle acil servislerde ayakta tedavi alanlarında yoğunlukların arttığı gözlemleniyor.

Hastanelerde Yoğunluk Çilesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Düğün yapacaklar  imitasyona yöneldi
Düğün yapacaklar imitasyona yöneldi
urfa haber urfa yazar