Advert
Advert

Yetkililer Harekete Geçti

Şanlıurfa'nın Haliliye İlçesi’nde engelli çocuğu ile birlikte 14 çocuğu olan işsiz baba Mehmet Reşit Akan, biriken elektrik borcu yüzünden karanlığa mahkum edilmişti, haberimiz üzerine dağıtım şirketi Dicle Edaş ekipleri kesilen elektriği tekrar açtı.

Yetkililer Harekete Geçti
Yetkililer Harekete Geçti Admin
Bu içerik 169 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa’ nın Haliliye İlçesine bağlı Yavuz Selim Mahallesi 2032 sokak no.1’de ikamet eden 45 yaşındaki Fatma ve 51 yaşındaki Mehmet Reşit Akan çifti karanlığa gömülerek yardım bekliyor. 14 tane çocuğu olan ve biri engelli olan Reşit Akan, elektrik borcunu ödeyemediği için karanlıkta, mum ışığında oturuyor.

Daha önce İŞKUR’da kısa süreliğine çalışan ve daha sonra işten çıkarılan Reşit Akan, işsiz kalınca elektrik borcu da birikti. Mehmet Reşit Akan, 14 çocuğundan biri olan ve küçükken geçirdiği havale sonucu felç olan 29 yaşındaki engelli oğlu enfeksiyon solunum makinesi bağlı. Elektrikle çalışan cihazda, elektriğin kesilmesiyle işlevini kaybediyor.

Yaklaşık 9 bin TL borcu nedeniyle elektriğinin kesildiğini kaydeden Baba Reşit Akan Urfanatik çıkan haberin ardından bir çok kurum seferber oldu. Aileye başta yakacak ihtiyacı olmak üzere yardım sözü verildi. Elektrik dağıtım şirketi Dicle Edaş ise kesilen enerjiyi tekrar açtı, Akan'ın 29 yaşındaki engelli oğlu ise enfeksiyon solunum makinesi nefes almaya başladı.

Yetkililer Harekete Geçti
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serinlemek için girdiği suda boğuldu
Serinlemek için girdiği suda boğuldu
Urfa'da otomobil kanala devrildi, 2 ölü
Urfa'da otomobil kanala devrildi, 2 ölü
urfa haber urfa yazar