Advert
Advert

Doğan; Türkiye'de 95 bin çölyak hastası var

Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren Çölyak federasyonu başkanı Hasan Doğan ve dernek başkanları TBMM de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

Doğan; Türkiye'de 95 bin çölyak hastası var
Doğan; Türkiye'de 95 bin çölyak hastası var Admin
Bu içerik 178 kez okundu.
Reklam

Çölyak federasyonu TBMM Çölyak Araştırma Komisyonu kurulmasında önemli rol oynayan Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri’yi TBMM meclisinde ziyaret etti.

Çölyak araştırma komisyonuyla başlatılan süreçlerin, 2020 yılında takibi için yapılması gerekenler gündeme alındığını belirten Çölyak federasyonu başkanı Hasan Doğan," Türkiye'de 95 bin raporlu çölyak hastası bulunuyor. Çölyak hastalığı bulunanlara yönelik rapor karşılığında ödediği aylık söz konusu. Elbette yeterli değil. Tek çaresi ölene kadar diyet olan ve tüketilen gıdaların pahalı olduğu bu rahatsızlığı yaşayan kardeşlerimizin yaşam standartlarının yükseltilmesi için komisyon olarak çaba sarf edeceğiz. Bu toplantı ilk oldu. Meclisin açılacağı Ekim ayında dernek başkanlarımızla bir kez daha bir araya geleceğiz.Daha somut adımlar atacağız.”dedi.

Doğan,"  Milletvekilimiz Mehmet Ali Cevheri, çölyaklıların sorunlarının takibi konusunda, görevli diğer milletvekillerimizin ve ilgili bakanlıkların da  desteklerini alarak olumlu sonuçlara ulaşana dek çalışmaya devam edeceklerini beyan etti.

Biz de tüm derneklerimizin ortak çabasıyla bir noktaya getirilen çalışmaların, bu yolda verilen emeklerin sonuçsuz kalmaması için elimizden gelen ve bizden beklenen tüm destekleri vereceğimizi kendilerine ilettik.

TBMM ziyaretimiz de Şanlıurfa Milletvekili Sn. İ.Halil Çelik, Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi Meclis başkanı Sn. Ahmet Kaytan’la da sürece destekleri konusunda bir görüşme yaptık.

Çölyaklıların sorunlarının ancak istikrarlı takiple ve  birlikte çalışarak çözülebileceğine inanıyor, sizlerle olumlu yönde ilerleyeceğini ümit ettiğimiz tüm gelişmeleri paylaşabilmeyi diliyoruz"şeklinde konuştu.

Türkiye Çölyak Federasyonu: Türkiye'de 95 bin çölyak hastası var
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Atatürk Baraj Göletine Serinlemek İçin Giren Genç Boğuldu
Düğün yapacaklar  imitasyona yöneldi
Düğün yapacaklar imitasyona yöneldi
urfa haber urfa yazar