Advert
Advert

Bekir Felhan, Göbeklitepe Belgeseli Çekmek İstiyor

58 yıla 30 film sığdıran Yerli Anthony Quinn 71 yaşındaki oyuncu Bekir Felhan, Göbeklitepe belgeseli çekmek istiyor.

 Bekir Felhan, Göbeklitepe Belgeseli Çekmek İstiyor
 Bekir Felhan, Göbeklitepe Belgeseli Çekmek İstiyor Admin
Bu içerik 259 kez okundu.
Reklam
Haberin videosu için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılını  'Göbeklitepe Yılı' ilan etmesiyle bir çok etkinlikler düzenlendi. Göbeklitepe'nin tanıtımını katkı sunmak isteyen Yerli Anthony Quinn oyuncu Bekir Felhan, Göbeklitepe belgeseli çekmek istiyor.

İki kere Akademi ödülü kazanmış Meksika asıllı Amerikalı aktör Anthony Quinn'e benzerliği ile tanınan 60 yıllık oyuncu Bekir Ferhan,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılını  'Göbeklitepe Yılı' ilan etmesiyle bir çok etkinlikler düzenlendiği fakat tanıtımın kendisinin daha çok yapacağını belirterek Göbeklitepe belgeseli çekmek istediği ifade etti.

1958 yılında Tiyatro ve Sinema oyuncucuğuna başladığın belirten Bekir Felhan ( Antony Gouin)," Bir çok sinema ve dizide rol aldım geçen gün Şanlıurfa'da yerel kanal bana 30'a aşkın filimde rol aldığımdan ve Şanlıurfa'yı tanıtımına katkı yaptığımdan dolayı bana ödül verdi. Ama şimdi ben Göbeklitepe'ye belgeseli çekmeye talibim eğer TRT müdürü İbrahim bey imkan tanırsa ben bu belgeseli çekmek istiyorum. Göbeklitepe kazasını yapan Alman Arkeoloji Enstitüsü'nden (DAI) Prof. Dr. Klaus Schmidt, ile bir çok kazı yaparken görüşmem oldu o zaman ve beraber bir çok fotoğrafımız ulusal basında çıktı. Sayın Reisimiz Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 yılını  'Göbeklitepe Yılı' ilan etti. Bende bunu daha iyi tanıtmak istiyorum,  ayrıca ben fotomodel ve mankenimde aynı zamanda dünya fotoğrafçıları da beni tanıyor. Eğer bana belgesel çekme imkanı tanıtsa İki kere Akademi ödülü kazanmış Meksika asıllı Amerikalı aktör Anthony Quinn benzerliğim sayesinde Göbekelitepe'yi belgesel iyi daha iyi tanırım "dedi.

Bekir Felhan( Antony Gouin)

Bekir Felhan, 1950 Yılında Şanlıurfa'da doğdu. Hayvancılıkla uğraştı. Şanlıurfa'da çevrilen filmlerin bir çoğunda figüran olarak rol aldı. Urfalı Anthony Quinn olarak ün yapan oyuncu, ilk olarak 1958 yılında Hüseyin Peyda sayesinde sinemaya başladı. "Kaderim Böyle" filminin çekimleri sırasında oyunculara at temininde yardımcı olmuş daha sonra Cilalı İbo'nun Kırkharemiler adlı filminde haremi başı olarak rol almıştır. Daha sonra İkinci bahar aşkın dağlarda gezer gurbet kadını gibi filmlerde rol aldı. Ayrıca Yılmaz Güney ve Erol Taş'ın oynadığı Hudutlar Kanunu, Özcan Deniz, Fikret Hakan, Şevval Sam ve Şebnem Dönmez'in oynadığı Aşkın Dağlarda Gezer, Kervan 1915,Fatma Girik'in oynadığı Gurbet Kadını gibi çok sayıda sinema filmi ve dizide rol aldı.

Haber: Mustafa Bayar

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İçişleri Bakanı Soylu Urfa'da
İçişleri Bakanı Soylu Urfa'da
Şanlıurfa’daki fırıncıların sıcak ile imtihanı
Şanlıurfa’daki fırıncıların sıcak ile imtihanı
urfa haber urfa yazar