Advert
Advert

'' Urfalılara Hizmet için Geldik''

Geçtiğimiz günlerde yeni bir oluşumla birlikte tekrardan kurulan Şanlıurfa Vakfı yönetimi, bugün basınla bir araya gelerek vakıfla ilgili bilgiler verdi.

'' Urfalılara Hizmet için Geldik''
'' Urfalılara Hizmet için Geldik'' Admin
Bu içerik 111 kez okundu.
Reklam
Merkezi Ankara'da bulunan Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa'daki yeni oluşumuyla birlikte bugün basın camiasıyla bir araya geldi. Emekli Korgeneral Kemal Alataş'ın başkanı olduğu vakıf Alataş'ın Başkanlığında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kameralar karşına geçti.
 
Şanlıurfa Vakfı Başkanı Emekli Korgeneral Kemal Alataş, basın toplantısında yönetin kurulu üyelerini tanıtarak yapacakları çalışmalarla ilgili basınla istişarede bulundu.
 
Başkan Alataş basın mensuplarına yaptığı açıklamada; ''biz Ankara merkezli Şanlıurfa Vakfı olarak özellikle çok sevdiğimiz Şanlıurfa olmaktan son derece mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Biz Şanlıurfa Vakfı olarak 10 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da yapılan olağan genel kurumda seçilerek 20 Kasım itibariyle yapmış olduğumuz devir teslim ile müteakip alıp ve başladık'' dedi.
 
'' Vakıf Yönetimi''
Şanlıurfa Vakfı olarak önümüzde ki süreçte yapacağımız faaliyetlerin planlamasını yaptık. Sizlere Vakıf Yönetiminde ki arkadaşlarımı tanıtmak istiyorum. Ben Emekli Korgeneral Mustafa kemal Alataş Vakıf Başkanıyım. İsmail Demirkol Vakıfımızın danışma kurulu, Maruf Güneş, Aykut Çakmaklı, Halil Polat, Sedat Sözer, Mehmet Dağ, Mahmut Niğmetoğlu ve Veysel karani Oruç Yönetim Kurulu üyelerimizdir.
 
'' Urfalılara Hizmet için Geldik''
Öncelikle şunu belirmek isterim ki vakfımızda hiçbir gereksiz ödeme yapılmayacaktır diyen Başkan Alataş; ''arkadaşlarımızla hiçbir maddi manevi beklenti içinde olmadan Vakfımıza ve Urfalılara hizmet için geldik. Amacımız bütün Urfa’yı sadece Ankara’ya değil tüm Türkiye ‘ye de olan Urfalılara güvenli ve huzur ortamında olmamayı sağlamaktır. Bizim kısa, orta ve uzun vadeli projelerimizi hayata geçirmek için hepimizin birlik içinde olması gerekmektedir. Bizim bu projeri hayata geçirmemiz için belediyelerin ve valiliğin bize destek çıkması gerekiyor. Bizim zaten tek amacımız Urfa’ya ve Urfa değerlerine sahp çıkmamızdır. Şubat Yından itibaren öğrencilere burs verme imkânı sağlayacağız. Öğrencilerimizin çoğunun bu burslara gerçekten çok ihtiyacı var. Kültür evinde çocuklarımıza resim ve müzik kursları vermeyi düşünüyoruz. Ankara’da bir Urfa sıra gecesi düzenlemeyi düşünüyoruz. Vakfımızda dah yararlı olmak için burada sizlerin de desteklerini bekliyoruz. Amacımız birlik ve beraberliği sağlamaktır'' ifadelerini kullandı.
 
'' Amacımız Urfa'ya Katkı Sağlamak''
Başkan Korgeneral Mustafa kemal Alataş, Göbeklitepe ile ilgili gelen soru üzerine; Göbeklitepe yılı ilan edilen bu süreçte biz nasıl bir katkı yapabiliriz arayışı içerisindeyiz. Buna yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Biz kimsenin görev alanına müdahale etmeksizin kendi görev alanımıza yönelik olan ve bu alanda da çalışmalar yapacağız. Bizim zaten burada ki amacımız Urfa’da katkıda bulunmaktır'' dedi.
 
Bir diğer soruda ise Urfaspor üzerine konuşan Başkan Alataş; ''Urfa spor hepimizin sevdan alanı bir ara süperliğe çıkmaya yükseldi. urfa sporun en iyi yerlere gelmesi hepimizin çaba göstermesi gerekiyor. Şanlıurfa için elimizden gelen her türlü gayreti sonuna kadar göstermeye hazırız'' ifadelerini kullandı.
'' Urfalılara Hizmet için Geldik''
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serinlemek için girdiği suda boğuldu
Serinlemek için girdiği suda boğuldu
Urfa'da otomobil kanala devrildi, 2 ölü
Urfa'da otomobil kanala devrildi, 2 ölü
urfa haber urfa yazar