Advert
Advert

Lösem derneği lösemili çocuklara ziyaret etti

Lösem derneği, örnek bir davranışa imza attı. dernek başkanı ve yöneticileri lösemli çocukların tedavi gördükleri hastanede ziyaret ederek, moral verdiler.

Lösem derneği lösemili çocuklara ziyaret etti
Lösem derneği lösemili çocuklara ziyaret etti Admin
Bu içerik 251 kez okundu.
Reklam

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkoloji Bölümü'nde tedavi gören kan kanseri (lösemi) olan çocuklarla bir araya gelen lösem derneği, onlarla birlikte vakit geçirerek, çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyarete Lösem dernek başkanı Mehmet Doğan,  Karaköprü galericiler dernek başkanı Mehmet Sarı ve İş adamı Bekir Karaman katıldı.

Hastaların en büyük ihtiyacı kök hücre donörü ve kan bağışçısı olduğunu belirten Lösem dernek başkanı Mehmet Doğan,  lösemili kanser hastası çocukları ziyaret ettik, hasta yakınlarından hastaların sıkıntılarını dinledik, hediye tablet ve oyuncaklar takdim ettik, Bu hastaların en büyük ihtiyacı kök hücre donörü ve kan bağışçısıdır. Türkiye'de kanser hastalarında  %4 ile en fazla artış gösteren il Şanlıurfa'dır, ama henüz bir onkoloji hastanesi ve kan ve trombosit ihtiyacı karşılanmıyor.  Kan ihtiyacı komşu ile Gaziantep'ten getiriliyor.  Bu  ihtiyaçlar karşılanması konusunda takipte olacağız Vali ve belediye başkanları ile görüşmeler gerçekleştireceğiz"diye konuştu.

Lösem derneği lösemili çocuklara ziyaret etti
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
Karaköprü 1-0 Artvin Hopaspor
Karaköprü 1-0 Artvin Hopaspor
şanlıurfa urfa