Advert
Advert

Çiçeklerde 14 Şubat Mesaisi

Şanlıurfa'da çiçekçi esnafı, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla kapı önlerini ve vitrinlerini çiçeklerle süsleyerek müşterilerini bekliyor. Sevgililer Günü'ne özel kampanyalar sunan çiçekçiler, özellikle günün simge çiçeği kırmızı gül ve orkide ve papatya stoklarını da artırdı.

Çiçeklerde 14 Şubat Mesaisi
Çiçeklerde 14 Şubat Mesaisi Admin
Bu içerik 67 kez okundu.
Reklam

Vitrinlerini süsleyen ve Sevgililer Günü'ne özel kampanyalar da sunan çiçekçiler, özellikle bugünün simge çiçeği kırmızı gül stoklarını günler öncesinden hazırladı.

Sevgiler Günü’ne iki gün kala çiçekçiler vitrinlerini ve dükkanlarını güne özel ürünlerle donattı. Sevgililer Günü’nde eşlerini ve sevdiklerini mutlu etmek isteyen vatandaşlar ise sevdikleri için çiçek siparişlerini şimdiden vermeye başladılar.

Haliliye ilçesi Vali konağında  5 yıldır çiçekçilik yaptığını söyleyen Görkem çiçekçiliğin sahibi  Mustafa Faysal Yıldırım, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla işlerinin yavaş yavaş hızlanmaya başladığını, fakat 14 Şubat'ta daha fazla olacağını kaydetti.

14 Şubat tarihinde müşteri sayısında ciddi bir artış olduğunu belirten Yıldırım, "Fiyatlarımızda geçen yıl ile bu yıl arasında pek bir fark yok. Sevgililer Günü'ne daha iki gün olmasına rağmen satışlarımız arttı. Bunun sebebi de 14 Şubat günü burada olamayacak olan ya da sevdikleriyle olamayacak olan kişilerin bugünden hediyeleşmeleri ve erken kutlamasıdır." dedi.

14 Şubat Sevgililer Günü'nde en çok satan çiçeğin kırmızı gül olduğunu belirten Yıldırım, gülün tane fiyatının 10 TL olduğunu söyledi. Kırmızı gülün yanı sıra orkidenin de 14 Şubat'ta ilgi çektiğini belirten Yıldırım, "Eşler veya sevgililer genellikle kırmızı gülü seçiyor. Çünkü aşk ile eşleştirilen tek çiçek kırmızı gül. Bu nedenle mağazalarımızdaki gül stoklarımızı 14 Şubat nedeniyle artırdık. Vitrinimizde her renkten gülü görmek mümkün. Fakat kırmızı güllerin sayısı diğerlerinin üç katı" dedi.

Yıldırım,"Gülün tanesi 10 lira, canlı buketlerin fiyatı 50 ile 200 lira, orkidenin fiyatı ise 100 ile 200 lira arasında değişiyor. 14 Şubat Sevgililer Günü'nde genelde gül veya orkide çiçeği satışı daha fazla "diye konuştu.

Çiçeklerde 14 Şubat Mesaisi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
Karaköprü 1-0 Artvin Hopaspor
Karaköprü 1-0 Artvin Hopaspor
şanlıurfa urfa