Advert
Advert

İdlip'e 4 Elazığ'a 1 Tır İnsanı Yarım Malzemesi Gönderildi

Şanlıurfa'dan İdlip mağdurlarına ulaştırılmak üzere 4 tır Elazığ ise 1 tır insani yardım malzemesi gönderildi.

İdlip'e 4 Elazığ'a 1 Tır İnsanı Yarım Malzemesi Gönderildi
İdlip'e 4 Elazığ'a 1 Tır İnsanı Yarım Malzemesi Gönderildi Admin
Bu içerik 100 kez okundu.
Reklam
Haberin videosu için tıklayın!

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu öncülüğünde İdlib’deki insanlık dramından canını kurtarmak için Türkiye sınırına dayanan savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere, üç TIR Elazığ depremindeki vatandaşlar ise 1 tır insani yardım malzemesi gönderildi.

Eyyübiye ilçesi Yenice Mahallesi'nde tören düzenlendi. Törene İnsani Yardım Platformu başkanı Osman Gerem, Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkan Yardımcısı Mehmet Adil Saraç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, SUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek, Memur-sen Şanlıurfa Başkanı İbrahim Coşkun, dernek üyeleri katıldı.

İnsani Yardım Platformu başkanı Osman Gerem,"İç savaşın sürdüğü Suriye'de özelikle İdlib'in sürekli rejim ve Rusya tarafına sivil ve masum halkın üzerine bomba yağdırdığı insanların zulümden katliamdan kaçıp bir umud ile Türkiye doğru gelen kırsalda aç açıkta kalan kardeşlerimize bugün 4 Tır Elazığ depremindeki vatandaşlar ise 1 tır Yardım gönderdik, bu iyilik tınlarımızın yolla çıkmasına katkı sağlayan Umud kervanı, Karaköprü ve Haliliye müftülüğü ile Suriye dayanışma derneklerine gönüllerine teşekkür ediyoruz"dedi.

Yapılan konuşmaların ve yapılan duanın  ardından içerisinde battaniye ile un, yağ, helva, zeytin, peynir, patates ve soğan bulunan yardım malzemelerini taşıyan 4 tır İdlib'e 1 tır ise Elazığ'a uğurlandı.

İdlip'e 4 Elazığ'a 1 Tır İnsanı Yarım Malzemesi Gönderildi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da Yangın, 2 Yaralı
Şanlıurfa'da Yangın, 2 Yaralı
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
şanlıurfa urfa