Advert
Advert

Çölyak Malzemesi ‘’ Market ve AVM’lerde Çoğalsın’’

Türkiye Çölyak Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, çölyak hastalarının sorunlarını dile getirerek, hala eksikliklerin olduğunu söyledi.

Çölyak Malzemesi ‘’ Market ve AVM’lerde Çoğalsın’’
Çölyak Malzemesi ‘’ Market ve AVM’lerde Çoğalsın’’ Admin
Bu içerik 64 kez okundu.
Reklam

Türkiye’de 95 bin Şanlıurfa’da ise 1264 çölyakla mücadele eden hasta var. Çölyak hastaları her türlü yemeği ve gıdayı yiyemediği için yediklerine çok dikkat ediyorlar. Türkiye genelinde ve özellikle Şanlıurfa’da hastaların hayatını kolaylaştıran Türkiye Çölyak Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, hastaların eksiklikleri için çalışmalarını sürdürüyor.

Federasyon Başkanı Doğan, yaptığı açıklamasında marketlerdeki eksik ürünler ve ödemelerin yükseltilmesi konusunda çalıştıklarını ifade etti.

 ‘’ MARKET VE AVM’LERDE MALZEMELER ÇOĞALSIN’’

Türkiye Çölyak Federasyonu Başkanı Hasan Doğan; ‘’şimdi insanların tabi ki Türkiye çapındaki çölyak geneli olarak çalışması ile ilgili merak edilen sorular var ve federasyon olarak bazı çalışmalarımız var. Bundan 10-15 gün önce tarım bakanlığında bir çalışmamız oldu. Tarım bakanlığındaki çalışmamız market ve AVM’lerde ki reyonlarda malzemelerin çoğaltılması. Tabi uzak merkezdeki illerde çoğu AVM glütensiz ürün bulundurmuyor ama bunların bulundurulması için tarım bakanlığının zorlaştırıcı bir şekilde getirmesi gerekiyor’’ dedi.

 ‘’ ÇÖLYAKLILARIN ÖDEMELERİ YÜKSELTİLMEDİ’’

Başkan Doğan; ‘’ikincisi bizim son dönemde 5-6 aydır her malzemenin her maddenin ve her engeli kardeşlerimizin ödemeleri yükseltildi emeklilerin olsun memurların olsun ödemeleri yükseltildi. Bu çölyaklı kardeşlerimizin ödemeleri bir türlü ne yükseltildi ne ses çıktı. Onun için biz çölyak komisyonumuzdaki maddelerin en ağırlıklı olan bu ödemelerle ilgili, bunlar sağlık bakanlığı tarafından SGK Bakanlığı tarafından ele alındı. Hazine Bakanlığı haberdar bunun için Allah’ın izniyle Milet Meclisin açılışı yapıldı. Bunlar tabi ki komisyonumuz ele alınacak, Allah’ın izniyle Mehmet Ali Cevheri Milletvekilimiz takipçisi olacak’’ ifadelerini kullandı.

 ‘’ FEDERASYON OLARAK TAKİPTEYİZ’’

Çölyaklı kardeşlerimiz, demesinler ki takipte değiliz, kesinlikle bunun takibindeyiz diyen Federasyon Başkanı Hasan Doğan; ‘’bütün Türkiye’deki çölyak dernekleriyle beraber Allah’ın izniyle bu ödemelerle ilgili takipteyiz. Türkiye’mizin başına gelen bazı felaketler diyelim Rabbimin takdiri çığ olsun, şehitlerimiz olsun, deprem olsun bu durumlar var. Biz federasyon olarak ve dernekler olarak Elazığ’daki çölyaklı kardeşlerimize yetiştik, bazı ürünleri gönderdik. Tabi devletimiz elinden gelenin fazlasını yapıyor, bizde elimizden geleni yapıyoruz’’ dedi.

 ‘’ BAZI İLÇELERİMİZDE HALA GLUTENSİZ GIDA DAĞITIMI YOK’’

Başkan Doğan; ‘’ Urfa’daki çölyaklı kardeşlerimiz SGK tarafından yapılan ödemeleri hariç diğer konuda rahatlar. Sıcacık ekmekleri çıkıyor, unlarımızı veriyoruz, paketlerimizi dağıtıyoruz. Tabi bu konuda Siverek olsun, Akçakale olsun, Hilvan olsun buralarda paket dağıtımı yapılmıyor. İnşallah bunlarda bize söz verdiler, çölyaklı kardeşlerimiz rahat olsun bizler her zaman yanlarındayız’’ dedi.

Çölyak Malzemesi ‘’ Market ve AVM’lerde Çoğalsın’’
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
Açar, Zam Üç Ayda Bir Yapılsın
Karaköprü 1-0 Artvin Hopaspor
Karaköprü 1-0 Artvin Hopaspor
şanlıurfa urfa