Advert
Advert

Soğuğa Rağmen Hizmete Devam

Şanlıurfa'da hava sıcaklıklarının dondurucu seviyeye düşmesinin ardından çalışma şartlara daha da ağırlaşan oto sanayi esnafı olumsuzluklara rağmen vatandaşa hizmet etmek için mücadele veriyor.

Soğuğa Rağmen Hizmete Devam
Soğuğa Rağmen Hizmete Devam Admin
Bu içerik 289 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa'da kar yağışın ardından hava sıcaklıklarının dondurucu seviyeye düşmesinin ardından çalışma şartlara daha da ağırlaşan oto sanayi esnafı olumsuzluklara rağmen vatandaşa hizmet etmek için mücadele veriyor. Esnaf kurdukları sobalarda yağ yakarak ısınmaya çalışıyor.

Kış aylarına girilmesinin ardından hava sıcaklıklarının düşmesi, kar yağışı ve don olaylarını beraberinde getirdi. Soğuktan etkilenen esnaflar arasında ise sanayiciler de yer alıyor. Yeterli yerlerin olmadığından bir çok aracı dışarıda soğuk altında tamir etmeye çalışan esnaf zor şartlarda ekmek mücadelesi veriyor. Kış aylarında dükkanlarına kurmuş oldukları sobayla ısınmaya çalışan sanayi esnafı, vatandaşların sorunlarına çözmek için fedakarca çalışıyor. Dondurucu soğuğa aldırış etmeden çalışmalarını sürdüren esnaf, bir yandan da hastalıklarla mücadele ediyor.

Zor şartlar altında ekmek mücadelesi veren Evren Sanayi Sitesi esnafı, dondurucu soğukta, bir iş yerine kurulan yöntemle ısınmaya çalışıyor. Sanayi esnafı, boşalttıkları yağ ile  demirden yaptıkları sobaya benzer ısınma gereçiyle ısınmaya çalışıyor.

Evren sanayi sitesinde soğuktan etkilenen esnaflar iş yerinde kurdukları sobalarla ısınmaya çalışıyor. Bir çok aracı dışarıda soğuk altında tamir etmeye çalışan esnaf zor şartlarda ekmek mücadelesi veriyor. Kış aylarında dükkanlarına kurmuş oldukları sobayla ısınmaya çalışan sanayi esnafı, vatandaşların sorunlarına çözmek için fedakarca çalışıyor. Dondurucu soğuğa aldırış etmeden çalışmalarını sürdüren esnaf, bir yandan ısınmak için soba etrafında toplanıyor.

Yaklaşık 20 yıldır sanayide oto tamircisi olarak hizmet veren  Salih Aslan “Kış aylarında çalışma koşulları biraz daha zor oluyor, soğuk havalara karşı sobayla ısınmaya çalışıyoruz, iş yaparken yerlere yatıyoruz. Soğuk havalarda çok zor. İki iş yapıyoruz, bir sobaya geliyoruz. Yaptığımız araç sayısı da birkaç tane olunca dışarıda çalışmak zorunda kalıyoruz. Kar yağışı her taraf su baya bir zor oluyor ancak bizim ekmek paramız da bu. Sanayide kömür sistemi ile ısınıyoruz. Ufacık bir soba dükkanı ısıtmıyor. Bağışıklık biraz kuvvetli bizde, küçüklükten bu yana sanayide olduğumuzdan dolayı hastalık yinede oluyor.”dedi.

Soğuğa Rağmen Hizmete Devam
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sadece Halfeti'de yetişiyor
Sadece Halfeti'de yetişiyor
Eyyübiye'de korkutan yangın!
Eyyübiye'de korkutan yangın!
urfa haber urfa yazar