Advert
Advert

‘’ Kış Mevsimine Oranla Fiyatlar İyi’’

Şanlıurfa Sebze Ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Kemal Sezer esnafının sorunlarını anlatarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

‘’ Kış Mevsimine Oranla Fiyatlar İyi’’
‘’ Kış Mevsimine Oranla Fiyatlar İyi’’ Admin
Bu içerik 131 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa Sebze Ve Meyve Komisyoncuları Derneği ( ŞASEMKOM)’da eski Başkan Faruk Akbaş’ın istifa etmesiyle yerine oylama ile Faruk Sezer gelmişti.

Göreve geldiği günden bu yana esnafının sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışan Başkan Sezer, esnafının gelişmesi adına da kurslar vererek her konuda tecrübe sahibi olmalarını sağlıyor.

‘’ KIŞ MEVSİMİNE ORANLA FİYATLAR İYİ’’

ŞASEMKOM eski Başkanı Faruk Akbaş’ın istifa etmesiyle 50 fark oyla biz başa geldik. Burada 152 esnafımız var, oy veren vermeyen herkese çok teşekkür ederim. Özellikle Karaali ve Mersin’den ürünlerimiz geliyor. Kış ayı olduğu için patlıcan, domates ve yerli meyvelerimiz 5. Ayda ortaya çıkar. Şuan da kış ayı olmasından dolayı fiyatlarımız normal, 2.5 liradan 3.5 liraya kadar domates fiyatlarımız var. Tabi ki dışarı da 5-6 liraya satılıyor bunda bizim bur suçumuz yok. Şuan patlıcan fiyatları hal pazarında 5 lira dışarı da ise 7-8 liraya satılıyor. 3-4 günden bu yana yükselişte olan ise salatalık, üretim yerinde kısıtlama geldiği için ürünün az olmasından dolayı fiyatı yüksek. Özellikle Karaali bölgesinde yetişen biberlerin fiyatları yüksek, onun da sebebi soğuktan etkilenmesi ve çoğu seranın yanması’’ ifadelerine yer verdi.

‘’FATURA ESNAFIMIZI OLUMSUZ ETKİLEDİ’’

Başkan Sezer; ‘’esnaflarımızın sıkıntıları var, yeni çıkan e-fatura durumu esnafımızı etkiledi. E-fatura konusunda esnaflarımız acemi olduğundan dolayı sorun yaşıyorlar. Bilgisayar üzerinde hiç işlem yapmamış esnafımız, okumadan bilmeden çözemiyorlar. Burada esnaflarımız için bilgisayar, e-fatura kursu verdiriyoruz fakat bu konuda sıkıntılar yaşıyoruz’’ dedi.

‘’ DIŞARDAKİ ÜRETİCİLER YÜZÜNDEN ESNAFIMIZIN DOSYASI GİTTİ’’

Başkan Sezer; ‘’Ticaret Bakanlığından müfettişler geldi ve 30 esnafımızın dosyasını alıp götürdüler, esnafın bir suçu yok. Antalya’dan bize ürün gönderenler domates 4 lirayken orada 1 lira yazıyorlar. Kar sizin de deseler kendileri vergiden kaçmaya çalışıyor. Üreticilerin üzerinde durmaları gerekiyor ki biz tüketicilerin bu konuda hatası yok dedik müfettişlere’’ ifadelerini kullandı.

‘’ Kış Mevsimine Oranla Fiyatlar İyi’’ kemal sezer şutim
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfalı Terzi Esnaf Komşularına Ve Vatandaşlara Ücretsiz Dağıtıyor
Urfalı Terzi Esnaf Komşularına Ve Vatandaşlara Ücretsiz Dağıtıyor
Tahliye kanaları taştı yolları kapandı
Tahliye kanaları taştı yolları kapandı
şanlıurfa urfa