Advert
Advert

Pazar Esnafı ‘’ % 8’lik Artış Pazar Esnafını Yok Eder

Şanlıurfa’da Havaların yağışlı geçmesiyle beraber Pazar yerlerinde fiyatların düşük olmasını bekleyen vatandaşlar fiyatlardan dert yakınırken pazarcılarda fiyatların geçen seneye göre uygun olduğunu dile getirdi.

Pazar Esnafı ‘’ % 8’lik Artış Pazar Esnafını Yok Eder
Pazar Esnafı ‘’ % 8’lik Artış Pazar Esnafını Yok Eder Admin
Bu içerik 473 kez okundu.
Reklam

Kış mevsiminin yağışlı geçmesiyle tarımdaki ürünlerin bol olması beklenirken pazarlarda durum biraz farklı. Pazar alışverişi yapmak için çıkan esnaf tezgahlarda 5 liradan aşağı sebze bulamıyor. Domateste biraz düşüş yaşanırken patlıcan ve salatalık rekor kırıyor.

Vatandaşın fiyatlardan dert yakındığını görürken, esnafın ise %8’lik artıştan memnun değilken geçen seneye göre fiyatları uygun görüyor.

‘’ GEÇEN SENEYE GÖRE FİYATLAR DAHA UYGUN’’

Sebze fiyatları gecen seneye göre uygun diyen pazarcı Kadri Bolboy;  ‘’domates patlıcan ve biberin geçen seneye göre fiyatları daha uygun olduğu halde vatandaşların talebi az, alım gücü yok’’ dedi.

Domates fiyatında düşüş var şuan patlıcan biberde gecen haftaya göre fiyatta bir artış var diyen Erhan Erol; vatandaşların ürün almasına değinerek; ‘’alım gücünde düşüş var geçen, haftalara göre daha iyiydi’’ dedi.

Patlıcan ve salatalık artışına değinen Serdar Kılınç; domates şuan çok uygun fiyatlarda düşüş yaşandı. Geçen haftaya göre patlıcanın fiyatı 5’ken bu hafta kilosu 7 TL’den satılıyor. Vatandaşlar patlıcan ve salatalık fiyatlarının pahalı olmasından şikâyet ederek domatese yöneliyor’’ ifadelerini kullanıdı.

Şanlıurfa Pazarcılar Dernek Başkanı Mehmet Emin Kızılateş ise; ‘’pazar esnafı mağdur durumda, buna bir el atılması gerekiyor. Biz gereken yerlere de başvuruları da yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu şekilde devam ederse pazar esnafı biter. Urfa’da yaklaşık 3 bin esnaf var hepsi dün ayaklanma yaptı, %8’lik bir artış pazar esnafını bitiriyorlar. Biz bu artışı kabul etmiyoruz pazar biter diyen Kızılateş gecen seneye göre fiyatların uygun olduğunu söyledi.

Pazar Esnafı ‘’ % 8’lik Artış Pazar Esnafını Yok Eder
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’ya İzinsiz Giriş Çıkış Yapılamıyor
Şanlıurfa’ya İzinsiz Giriş Çıkış Yapılamıyor
Mevsimlik işçilerin izin kuyruğu
Mevsimlik işçilerin izin kuyruğu
şanlıurfa urfa