Advert
Advert

Urfa'da Küçük Esnafı Virüs Etkiledi

Tüm dünyada ve ülkemizde yayılan koronavirüs salgını nedeniyle büyük firmaların mağazalarını kapatmalarını ardından Şanlıurfa'da da küçük esnaf koronavirüse karşı önlem almak için kepenk kapatmaya başladı.

Urfa'da Küçük Esnafı Virüs Etkiledi
Urfa'da Küçük Esnafı Virüs Etkiledi Admin
Bu içerik 35 kez okundu.
Reklam
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan, kısa sürede tüm dünyaya yayılan ve binlerce  kişinin ölümüne yol açan koronavirüsün, Türkiye'ye gelmesinin ardından İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine 'Koronavirüs Tedbirleri' kapsamında gönderdiği genelge ile Tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu.
Korona virüs nedeniyle ölü ve yeni vaka sayıları her geçen gün artarken, virüsten korunmak için çeşitli önlemler alınıyor. Haliliye ilçesi Bahçelievler mahallesinde ise bir çok giyim mağaza işletmelerin bulunduğu işlek caddeler boş kaldı. Bazı giyim iş yerleri esnafı iş yapamadığını kepenklerini kapattı, Kapanan iş yerlerini işçilerine virüs tehdidi kalkıncaya kadar izin verildi.
Urfa'da Küçük Esnafı Virüs Etkiledi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halfeti'de Ters Lale Mevsimi
Halfeti'de Ters Lale Mevsimi
Urfalı Terzi Esnaf Komşularına Ve Vatandaşlara Ücretsiz Dağıtıyor
Urfalı Terzi Esnaf Komşularına Ve Vatandaşlara Ücretsiz Dağıtıyor
şanlıurfa urfa