Advert
Advert

Suriyeli Annenin Ailesi İçin Yaşam Mücadelesi

İç savaştan kaçarak çocuklarıyla Şanlıurfa'nın yerleşen 26 yaşındaki Suriyeli Anne, ailesinin geçimini sağlamak için çocuklarıyla birlikte her gün el arabasıyla Haliliye ilçesini dolaşarak çöplerden atık topluyor. Türkiye'de Korovavirüsün için büyük temizlik önlemi alınırken Anne ve çocukları pisliğin içinden ekmek mücadelesi veriyor.

Suriyeli Annenin Ailesi İçin Yaşam Mücadelesi
Suriyeli Annenin Ailesi İçin Yaşam Mücadelesi Admin
Bu içerik 25 kez okundu.
Reklam
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Kamberiye Mahallesinde yaşayan 4 çocuk annesi Suriyeli Şenel El Halaf çocuklarının geçimini sağlayıp evin masraflarını karşılayabilmek için sokaklarda karton ve kağıt topluyor. Eşinden ayrı yaşayan kadının tek dileği ise çocuklarının büyütmek.
Eşim 4 Çocuğuyla Beni Bırakıp Başkasıyla Evlendi
6 Yıl önce Suriye’de devam eden İç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya gelen Haliliye ilçesi Kamberiye mahallesinde 8-6-4, ve 1,5 yaşındaki çocuklarıyla ile birlikte yaşayan 3-26 yaşındaki Şenel El Halaf çocuklarının ihtiyaçlarını ve ev masraflarını karşılayabilmek için gecesini gündüzüne katarak sokaklarda karton ve kağıt topluyor. Bir süre önce eşi başka bir kadınla evlenen genç kadın kendisine ve çocuklarına bakabilmek için sokaklarda çöpleri karıştırdığını anlatan Suriyeli kadın, başka bir geçim kaynağı olmadığını belirterek, yardım beklediğini belirtiyor. Dört çocuk annesi kadın, tek hayalinin ise çocuklarının büyütüp kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak olduğunu belirti.
“Çok zor geçiniyorum”
Bir süre önce eş başka bir kadınla evlendiğini ifade eden iki çocuk annesi Şenel El Halaf , “ Biz 6 yıl önce Suriye’den Şanlıurfa’ya geldik beniz biri 1,5 yaşında olmak üzere 4 çocuğum var. Eşim bir yıl önce başka bir Suriyeli kadın ile evlendi bizi terk etti. Artık bakmıyor.  Ben ve üç çocuğum sokaklarda karton topluyor ve onunla geçinmeye çalışıyorum. En küçük çocuğuma komşum bakıyor. Tek isteğim bana yardım edilmesi ve bir el uzatılması. Çocuklarım için bana el uzatılsın, benim tek dileğim bu. Karton toplamaya da çocuklarımla birlikte gidiyoruz. Onları da yanımda götürmek zorundayım” dedi.
Suriyeli Annenin Ailesi İçin Yaşam Mücadelesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halfeti'de Ters Lale Mevsimi
Halfeti'de Ters Lale Mevsimi
Urfalı Terzi Esnaf Komşularına Ve Vatandaşlara Ücretsiz Dağıtıyor
Urfalı Terzi Esnaf Komşularına Ve Vatandaşlara Ücretsiz Dağıtıyor
şanlıurfa urfa