Advert
Advert

Mevsimlik işçilerin izin kuyruğu

Şanlıurfa’da her yıl binlerce tarım işçisi bu mevsimde diğer şehirlere giderken bu yıl koronavirüs nedeniyle şehirlerarası yolculuğa gelen yasak nedeniyle izin almak için tarım ilçe müdürlükleri önünde kuyruk oluşturdu.

Mevsimlik işçilerin izin kuyruğu
Mevsimlik işçilerin izin kuyruğu Admin
Bu içerik 161 kez okundu.
Reklam

Mevsimlik tarım işçileri diğer illere gidip çalışmak için bu dönemde yollara çıkması gerekirken koronavirüse takıldı. Şehirlerarası yolculukların 30 büyükşehirde yasaklanmasının ardından izin belgesi almak isteyen mevsimlik tarım işçileri tarım ilçe müdürlükleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Mevsimlik tarım işçileri daha önceden izin almadan direk yola çıkarak çalışacakları ile gidiyorlardı. Salgın ile beraber gidecek kişiler özel izinlerle ancak çalışabilecekler. Tarım ilçe müdürlüğü önünde çok sayıda işçi izin belgesi almak için kalabalık oluştururken çevrede görevli olan polis ekipleri sosyal mesafeyi korumaları adına uyarılarda bulundu.

Tarım işçilerinin izin belgeleri için Şanlıurfa Valiliğinden çalışacakları ilin Valiliğine gönderilerek tarla sahibi kişilerin isteğine göre alım yapılacacağı belirtildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ceylanpınar’da anız yangını
Ceylanpınar’da anız yangını
Suriye Sınırda Yangın
Suriye Sınırda Yangın
urfa haber urfa yazar