Advert
Advert

Vatandaşlar Şifalı İlaçlara Yöneldi

Şanlıurfa’da yıllardan beri aktarlık mesleğini devam ettiren esnaflar, sattıkları yüzlerce organik ilaç ile birçok hastalığa şifa olduğunu belirtiyor. Vatandaşlarda bağışıklılık sistemini güçlendirmek için aktarlardan şifalı bitkilere talep ediyor.

Vatandaşlar Şifalı İlaçlara Yöneldi
Vatandaşlar Şifalı İlaçlara Yöneldi Admin
Bu içerik 46 kez okundu.
Reklam

Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüs salgınının Türkiye'de görülmesinin ardından, virüsten korunmak isteyen vatandaşlar doğal yöntemleri tercih ediyor. Aktarlar da konu hakkında araştırma yaptıklarını öne sürerek virüse doğal önlem almak isteyenleri, bağışıklık sistemini güçlendirip enfeksiyonlardan koruduğunu söyleyerek şifalı ilaçlara yöneldi.

Aktarlar, şifa bitkilerinin satışlarının belli dönemlerde arttığını, bazı dönemlerde de azaldığını söyledi.  şimdi koronavirüs nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirip enfeksiyonlardan koruduğunu söylenen bitkilere talep artığını belirten esnaf son günlerde  sumak satışlarında bir talep patlaması yaşandığı belirtiler.

Bağışıklığı güçlendirme özelliği olan sumağın kilosu, koronavirüs salgınına iyi geldiği söylentilerinin ardından iki katına yükselerek 20-30 TL'den satılmaya başladı. Baharatçılar ve bitkisel ürün satanlar, sumak satışlarının geçmişe göre birkaç kat arttığını ifade ederken, vatandaşlar ise virüsten sonra sumağı günlük tüketmeye başladıklarını söyledi.

 

Vatandaşlar Şifalı İlaçlara Yöneldi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ceylanpınar’da anız yangını
Ceylanpınar’da anız yangını
Suriye Sınırda Yangın
Suriye Sınırda Yangın
urfa haber urfa yazar