Advert
Advert

Ceylanpınar'da 60 bin hektar suyla buluştu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 70 Milyon TL’ye yapılan tigem-Ceylanpınar sulama projesinin açılışını yaptı.

Ceylanpınar'da 60 bin hektar suyla buluştu
Ceylanpınar'da 60 bin hektar suyla buluştu Admin
Bu içerik 107 kez okundu.
Reklam

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin en büyük tarım işletmesi olan Şanlıurfa Ceylanpınar Tarım İşletmesi'nde yapımı tamamlanan ve 60 bin dekar alanı suyla buluşturacak yatırımın açılışını ayptı.

Devlet Su işleri Genel Müdürlüğünce yürütülen yaklaşık 70 Milyon TL projenin açılışı için Şanlıurfa’dan Ceylanpınar helikopter ile harekete geçti. Açılışa Bakan Bekir Pakdemirli ile birlikte Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi İbrahim Halil Yıldız katıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,"Türkiye'nin en büyük tarım işletmesi Ceylanpınar'da 60 bin dekar araziyi sulamaya açarak, Mezopotamya topraklarını suyla buluşturuyoruz. Böylece topraklarımızdan yılda 2 defa ürün alacağız, ekonomimize de 4 kat fazla katkı sağlayacağız. Hayırlı olsun."diye konuştu

Ceylanpınar TİGEM arazisine hayat verecek yaklaşık 70 milyon lira yatırım bedeli ile hayata geçirilen TİGEM-Ceylanpınar Sulama Projesini Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin tarafından açılışı yapılarak hizmete girdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sadece Halfeti'de yetişiyor
Sadece Halfeti'de yetişiyor
Eyyübiye'de korkutan yangın!
Eyyübiye'de korkutan yangın!
urfa haber urfa yazar