Advert
Advert

Dünya Mülteciler Günü

20 Haziran Dünya Mülteciler Günü vesilesiyle Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Işık mesaj yayınladı.

Dünya Mülteciler Günü
Dünya Mülteciler Günü Admin
Bu içerik 116 kez okundu.
Reklam

Türkiye dünya çapında mülteci yoğunluğunun en fazla olduğu ülkelerin başında yer alıyor. Yaklaşık 3.6 milyon mülteciye ev sahipliği yapan ülkemizde, Şanlıurfa ise yoğunluk bakımından i4.sırada yer alıyor. 2001 yılından bu yana her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Mülteciler Günü için bu yıl Covid – 19 salgını nedeniyle program düzenlenemedi

Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Işık mesaj yayınladı:

“Türkiye dünya çapında mülteci yoğunluğunun en fazla olduğu ülkelerin başında yer alıyor. Yaklaşık 3.6 milyon mülteciye ev sahipliği yapan ülkemizde, Şanlıurfa ise yoğunluk bakımından 4. sırada yer almaktadır.

2001 yılından bu yana her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Mülteciler Günü için bu yıl Covid – 19 salgını nedeniyle program düzenlenemedi. Ancak İl Göç İdaresi Müdürlüğü olarak ilimizde bulunan tüm misafirlerimizin Pandemi döneminde de her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu günün tüm dünyada göç ve göçün önlenmesi konusunda farkındalık ve duyarlığın artmasına vesile olması temennileriyle Dünya Mülteciler Günü kutlu olsun”dedi.

Dünya Mülteciler Günü
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığı, Hareketi Geçti, Urfa'ya Doktor Gönderiliyor
Sağlık Bakanlığı, Hareketi Geçti, Urfa'ya Doktor Gönderiliyor
Haliliye'de silahlı kavga, 2 ölü
Haliliye'de silahlı kavga, 2 ölü
urfa haber urfa yazar