Advert
Advert

Maske Takmayanlara Ceza

Şanlıurfa'da koronavirüs nedeniyle açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından uygulanacak 900 liralık ceza maske kullanımında artış oldu.

Maske Takmayanlara Ceza
Maske Takmayanlara Ceza Admin
Bu içerik 50 kez okundu.
Reklam
Şanlıurfa Valiliği ve İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında daha önce alınan karar ile Şanlıurfa'da açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından Atatürk Bulvarı, Sarayönü ve Haşimiye meydanında maske takanların sayısında artış gözlendi. Açık alanlarda maske takmayanlara 900 TL ceza kesilecek.
İçişleri Bakanlığı koronavirüsle mücadele kapsamında maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran'da talimat göndererek 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini istedi. Talimat doğrultusunda, bugünden  itibaren Şanlıufa'da  maske takmayanlara  900 TL ceza kesilecek.
maske takmayanlara, bugünden itibaren ceza 
Kentte sokağa çıkan vatandaşlar arasında maske takanların sayısı artarken, marketlerin girişinde de 'Lütfen maskesiz girmeyiniz. Sosyal mesafe kuralına uyalım' şeklinde uyarı yazıları asıldı. Sıcaktan bunaldığını öne süren bazı vatandaşlar ise maskeyi burunlarının ya da çenelerinin altında tutuyor. Maskeyi koluna takanlar, elinde tutanlar ve cebine koyanlar da maske kuralını ihlal edenlerde gözlendi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığı, Hareketi Geçti, Urfa'ya Doktor Gönderiliyor
Sağlık Bakanlığı, Hareketi Geçti, Urfa'ya Doktor Gönderiliyor
Haliliye'de silahlı kavga, 2 ölü
Haliliye'de silahlı kavga, 2 ölü
urfa haber urfa yazar