Advert
Advert

Vali Erin'den Koronavirüs uyarısı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında, valilik binasında 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolaysıyla basın açıklaması düzenlendi.

Vali Erin'den Koronavirüs uyarısı
Vali Erin'den Koronavirüs uyarısı Admin
Bu içerik 129 kez okundu.
Reklam

Düzenlenen Basın açıklamasına Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ilçe belediye ve kamu kurum ve kuruşları katıldı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 15 Temmuz ile ilgili basın toplantısında kentteki koronavirüs vakalarına ve ölüm artışına dikkat çekerek uyarılarda bulundu.

Vali Erin açıklamasında Şanlıurfa'da koronavirüs ölü ve vaka sayılarında artışın yaşandığını ifade ederek son on beş günde yoğun bakım hasta sayısında artış yaşanıyor dedi. 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; "Sağlık bakanlığının uyarısını dikkate alalım, vatandaşlarımızın tedbirli olması gerekiyor. Önümüzdeki dönemde vatandaşlardan ricamız tedbirlere uymasını istiyoruz, herhangi bir maske sıkıntımız yok. Yüzde 30 oranında maske kullanımı var diğer illere oranla bu sayı çok düşük" dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik günün anlam ve önemine dikkat çeken Abdullah Erin, “15 Temmuz karanlık bir gece ama bir yönüyle de milletimizin yeniden şahlanışın olduğu bir gündür.15 Temmuz 2016 tarihi Türk milletinin bu kutsal toprakların yeniden dirilişinin yıldönümüdür” ifadelerini kullandı.
 “15 TEMMUZU HAFIZALARDA CANLI TUTMAMIZ GEREKİYOR”
 Üzerinden dört yıl geçen o gecede millet olarak hep birlikte geleceğimizi şekillendirmek için mücadele edildiğini söyleyen Vali Erin, “ 15 Temmuz hepimizin bildiği üzere milletimizle devletimizle, birliğimiz, beraberliğimizle ve bayrağımızla sorunu olan terör örgütlerin ve onların arkasında duranların destekçisi olanların onları yetiştirenlerin ortaya koyduğu meşru bir darbe teşebbüsüdür.15 Temmuzu hafızalarımız da canlı tutarken, bunu genç nesillerimize aktarmak gerekiyor ki bir daha bu tür belalarla ve sıkıntılarla karşı karşıya kalmayalım. O gece milletimizin bütün kesimleri mezhep, meşrep, etnik yapı gözetmeksizin herkesin Cumhurbaşkanımıza ortaya koyduğu iradeyle terör örgütü ve hainlerin heveslerinin kursağında kaldığı bir geceyi hep birlikte atlattık. Hayatını kaybeden ebediyete intikal eden şehitlerimiz var.150 bin üzerinde şehit 2 binin üzerinde gazimiz var. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor mekânlarının cennet olmasını diliyoruz. Şanlıufa’da da bu şanlı direnişe katılan şehit olan kardeşlerimizi ziyaret edeceğiz” dedi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozova Çatak'ta kona sporları başladı
Bozova Çatak'ta kona sporları başladı
Sadece Halfeti'de yetişiyor
Sadece Halfeti'de yetişiyor
urfa haber urfa yazar