Advert
Advert

Başkan Canpolat’tan Haliliye’nin Sağlığından Sonra Turizmine De Destek

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat seçim vaatlerini bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda seçim öncesi ilçede otel yapılacağının sözünü veren Başkan Canpolat, konu ile ilgili düğmeye bastı. Yapılacak olan otel için ihale süreci başladı. Otelin yapım işi için ihale haftaya yapılacak.

Başkan Canpolat’tan Haliliye’nin Sağlığından Sonra Turizmine De Destek
Başkan Canpolat’tan Haliliye’nin Sağlığından Sonra Turizmine De Destek Admin
Bu içerik 127 kez okundu.
Reklam
Haberin videosu için tıklayın!

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, seçim öncesi vatandaşlara verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Bu çerçevede kentin turizmi açısından önemli bir yere sahip olan ve ilçedeki otel eksikliğini giderecek olan proje hayata geçiriliyor. Turist yoğunluğunu yaşandığı dönemlerde ilçede yaşanan otel bulma sıkıntısına da çare olması hedeflenen proje kentte otel yatak kapasitesini de artıracak.

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın hızlı bir şekilde vatandaşların hizmetine sunulmasını hedeflediği otel projesi 23 Temmuz 2020 tarihinde ihaleye çıkıyor. Açık Teklif Usulü ile Haliliye Belediyesinin Sırrın Mahallesinde bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Konferans Salonunda saat 13.30’da yapılacak olan ihaleye, şartları yeterli olan herkes katılabilecek.

65 ODA VE 3 YILDIZ NİTELİĞİNE UYGUN OLACAK

Kentin turizmine ciddi katkı sunması beklenen otel projesi, ihalenin yapılması ile birlikte belirlenen süre içinde hem Şanlıurfalıların hem de yerli ve yabancı turtlerin hizmetine sunulması hedefleniyor. 

Otel mülkiyeti Haliliye Belediyesine ait olan Bamyasuyu Mahallesinde bulunan 141 ada 66 parselde kayıtlı 565,74 m² yüzölçümlü kargir bina ve arsası olarak geçen taşınmazın üzerindeki Vali Akbulut İş Merkezi olarak bilinen bina üzerinde yapılacak. İhale şartnamesine göre mevcut binanın en az 65 odalı 3 yıldız niteliğine uygun olarak otele dönüştürülmesi planlanıyor.

VATANDAŞLARIN HASTANE İHTİYACI İÇİN DEV BİNA BAKANLIĞA DEVREDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Devteyşti Mahallesinde belediyeye ait olan dev binanın da vatandaşlara hastane olarak hizmet vermesi için Sağlık Bakanlığı’na devri gerçekleşmişti.  

Başkan Canpolat’tan Haliliye’nin Sağlığından Sonra Turizmine De Destek
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozova Çatak'ta kona sporları başladı
Bozova Çatak'ta kona sporları başladı
Sadece Halfeti'de yetişiyor
Sadece Halfeti'de yetişiyor
urfa haber urfa yazar