Advert
Advert

Kurbanlık Satışları Başladı

Şanlıurfa'da Kurban Bayramı’na 1 hafta kala kurbanlıklar da alında yoğunluk başladı. Geçen kurban bayramına oranla kurbanlık fiyatlarının artığını belirten satıcılar kurban alacakları biran önce hayvanlarını seçmek için hayvan pazarlarına ve ahırlara beklediklerini belirttiler.

Kurbanlık Satışları Başladı
Kurbanlık Satışları Başladı Admin
Bu içerik 208 kez okundu.
Reklam

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte kurban satışının yapılacağı pazarlarda da hareketlilik başladı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle yeni normal hayata uygun bir şekilde tokalaşmadan maket el ile pazarlıklar yapılıyor. Pazarlıklar sırasında alıcılar fiyatların yüksek olduğundan yakınırken, satıcılar ise orta yolu bulacaklarını söylüyorlar.

Şanlıurfa'nın Eyyüyübiye ilçesindeki Hayvan Pazarı'na Kurban Bayramı için hayvanlar getirilmeye başlandı. Kurban alıcıları ise pazara gelerek fiyat araştırması yapıyor. Kurban Bayramı'na bir hafta kala Koronavirüs tedbirleri kapsamında pazarlıklar gerçekleştirilirken, vatandaşların tokalaşmadan maket el ile pazarlıklar gerçekleştiriliyor.

Hayvan pazarında uzun ve zahmetli bir sürecin ardından hayvanlarını Kurban Bayramı'na hazır hale getiren besiciler, emeklerinin karşılığını alabilmek umuduyla sabahın ilk saatlerinden itibaren hayvan pazarının yolunu tutuyor. Burada kurbanlıkları araçlardan tek tek indiren besiciler, hayvanlarını görücüye çıkarıyor. Pazarda 900 liradan başlayan fiyatlarla alıcı bulurken, ortalama ağırlıkları 500 kilogram olan büyükbaşlar ise yaklaşık 9 bin liradan satışa sunuluyor.

Kurban satıcıları, umutlarını önümüzdeki günlerde yapılacak satışa bağlamış durumda. Pazarda küçükbaşta en düşük fiyat 900 TL, en yüksek fiyat ise 1800 TL olarak satış yapılırken büyükbaşta ise en düşük kurban fiyatının 8 bin TL, en yüksek kurban fiyatının ise 17 bin TL olduğu belirtildi.

Kurbanlık Satışları Başladı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğun talihsiz ölümü
Şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğun talihsiz ölümü
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
urfa haber urfa yazar