Advert
Advert

HRÜ Hastanesine Eczacı alımı sözlü sınavı gerçekleştirildi

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesine 4/B’li sözleşmeli 2 adet Eczacı kadrosu için çıkılan ilana 44 kişi müracaat etmiş, Harran Üniversitesi Rektörlüğünce oluşturulan 5 kişilik sözlü sınav komisyonu 13/08/2020 tarihinde adayları sınava almıştır.Sınava 44 adaydan 32 aday katılmıştır.

HRÜ Hastanesine Eczacı alımı sözlü sınavı gerçekleştirildi
HRÜ Hastanesine Eczacı alımı sözlü sınavı gerçekleştirildi Admin
Bu içerik 236 kez okundu.
Reklam

Üniversitemiz Senato Salonunda yapılan sınav öncesindegerekli COVİD 19 dezenfekte işlemleri yapılmış adaylar sırayla sınava alınmıştır. Sınav sırasında anlık video kaydı alınarak  ve yazılı raporlama yapılarak adayların şeffaflık ilkesine uygun bir şekilde değerlendirilmesi sağlanmış ve her adayın eczacılıkla ilgili hazırlanan bilimsel soru havuzundan 2 adet soruyu kurayla belirlemesine imkan tanınmıştır, bir aday için sorulan sorular başka bir adaya sorulmamıştır. Ayrıca her sorunun puanlaması Komisyon tarafından anında değerlendirilmiş ve aday dışarı çıktıktan hemen sonra da adayın nihai puanı kayda alınmıştır.

Sözlü sınav ile ilgili olarak Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri ÇELİK; ‘Bugün Üniversitemiz Hastanesinde görev yapacak 2 adet 4/B statüsündeki eczacı alımı için yapılan sözlü sınavıKomisyonumuz büyük bir özveriyle adayların liyakatleri gözönüne alınarak gerçekleştirdi.Amacımız kimsenin aklında soru işareti kalmayacak şekilde ve hakkaniyet ölçülerinde şeffaf bir sınav yapmaktı.Bunu başardığımıza inanıyorum.Adayların kurayla belirledikleri sorulara verdikleri cevaplar objektif bir şekilde değerlendirilmiş, ayrıca Harran Üniversitesi tarihinde ilk defa adaylara sorulan sorulara verilen cevaplar ve nihai puanlama anlık olarak kaydedilmiştir, böylelikle bir diğer adaya geçmeden adayın sınav puanının belirlenmesi sağlanmış sınav sonrasında herhangi bir adayla ilgili yeniden değerlendirme yapılmasının önüne geçilmiştir.Bundan önce de gerek daimi işçi alımında noter huzurunda internet üzerinden canlı yayınla ve halka açık olarak kura sistemiyle yaptığımız personel alımı gerekse yine hastaneye aldığımız sağlık personelinin KPSS puan sıralamasına göre yerleştirilmesinin yapılmasındaki hakkaniyet çizgisini devam ettiriyoruz. Kazanan adaylara hayırlı olsun diyorum’ dedi.

HRÜ Hastanesine Eczacı alımı sözlü sınavı gerçekleştirildi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğun talihsiz ölümü
Şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğun talihsiz ölümü
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
urfa haber urfa yazar