Advert
Advert

“Kırtasiyeciler Mağdur”

Şanlıurfa'da kırtasiye işletmeleri korona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen okulların açılmasını bekliyor. COVİD-19 salgınının en fazla etkilediği alanlardan biri eğitim. Mart ayından beri okulların kapalı olması Kentteki kırtasiyecileri zor durumda bıraktı.

“Kırtasiyeciler Mağdur”
“Kırtasiyeciler Mağdur” Admin
Bu içerik 74 kez okundu.
Reklam

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulların ilk olarak uzaktan eğitimle ardından kademeli olarak 21 Eylül'de yüz yüze açılmasının planlandığının açıklamasının ardından Kentte kırtasiyeler, karardan memnun olmazken, okulların açılmasını bekliyor.

Haliliye ilçesi Selahattin Eyyübiye Mahallesinde kırtasiye işletmecisi olan Veysel Arslan,  maddi sıkıntıların had safhaya ulaştığını belirtti: “Mart ayından beri satışlarım düştü. Okullar açılacak diye hazırlıklarımızı yapmıştık ve elimizde kalan son parayı da oraya harcadık"dedi.

“6-7 AYDIR İŞ YAPAMIYORUZ”

6-7 aydır iş yapamıyoruz diyerek konuşmasına başlayan Kırtasiye Esnafı Veysel Arslan: “Koronavirüsten dolayı 6-7 aydır bir iş yapamıyoruz, okullar açılacak diye malzemeler aldık sonra karar alındı okulların açılması ertelendi yani kırtasiye esnafı olarak işlerimizin tekrar düzelmesini istiyoruz” dedi.

“OKULLARIN AÇILMASI BİZLERİ RAHATLATACAK”

Okulların açılması bizleri rahatlatacağını ifade eden Veysel Arslan: “Kontrolü sosyal hayatına girdiğimiz için herkes mesafeli davranıyor herkes sıkıntı yaşıyor. Şanlıurfa kırtasiyecileri olarak yaşadığımız sıkıntıların giderilmesini istiyoruz. Okulların açılması bizleri rahatlatacaktır çünkü çok büyük masraflar hazırlıklar yaptık okulların açılması ile biz esnaflar olarak rahat bir nefes alacağız” ifadelerini kullandı.

“ÖNLEM ALINMASA OKULLAR AÇILMAYABİLİR”

Kırtasiye Esnafı Veysel Arslan: “Sağlık Bakanlığımız ve Devletimizin aldığı bir karar var 21 Eylül’de okullar açılacak diyor ama bir şey var, virüs böyle devam ederse açılmam durumu da var. Koronavirüs salgını nedeniyle velilerimiz ve örgencilerimizin sosyal mesafe ve maskeye dikkat etmesi gerekiyor ki okullar açılsın sorun oluşmasın aksi taktirde okulların tekrar kapanma riski olabilir” diye konuştu.

“VATANDAŞ HASTALIĞIN DERDİNDE”

“Biz bütün tedbirlerimizi aldık ama vatandaş hala bu hastalığın derdinde olduğu için hala bir hareketlilik yok. Önümüzdeki günlerde uzaktan eğitimi atlattıktan sonra 21 Eylül’e doğru bir tempo, yoğunluk bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“KIRTASİYECİLER MAĞDUR”

Kırtasiyeciler mağdur diyen Kırtasiye Esnafı Arslan: “6- 7 aydır bir iş yapmıyoruz kırtasiyeciler olarak. Koronavirüs salgını olmadığı zaman kırtasiyeciler 3-4 ay önce boyunca bekleyişte kalıyor okullar kapalınca bu sefer okulların erteleme durumu olduğu için kırtasiyeciler mağdur oluyor” dedi.

“GEÇEN YIL İŞLER ÇOK İYİYDİ”

Son olarak geçen yıl işler çok iyi olduğunu ifade eden Veysel Arslan: “Geçen yıl Ağustos ayında işler şuan için çok iyiydi virüs sonrası herkes korkmaya başladı ve kimse öğrencilerini okulla göndermiyor. Evde eğitim olduğu için kimse kırtasiyeye ihtiyaç duymuyor. Okulların erteleme durumu olduğu için kırtasiyeciler perişan oluyor” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eyyübiye'de korkutan yangın!
Eyyübiye'de korkutan yangın!
Kirli Toplanan Pamuğun Yüzde 15'i Ziyan Oluyor
Kirli Toplanan Pamuğun Yüzde 15'i Ziyan Oluyor
urfa haber urfa yazar