Advert
Advert

Oto yıkama esnafından maske ve sosyal mesafe uyarısı

Tüm Dünya’yı etkisi altına koronavirüs salgını Şanlıurfa’da bulunan Oto Yıkama sektörünü de kötü etkiledi.

Oto yıkama esnafından maske ve sosyal mesafe uyarısı
Oto yıkama esnafından maske ve sosyal mesafe uyarısı Admin
Bu içerik 96 kez okundu.
Reklam
Dünya üzerinde etkisini sürdüren koronavirüsün 11 Mart’ta Türkiye’de de görülmesi üzerine Bakanlıklar ve Valiliklerin aldığı tedbirlere ek olarak kendi tedbirlerini de alan vatandaşlar, araçlarını oto yıkamaya götürüp temizleyerek dezenfekte ederken kimi vatandaşlar ise covid-19 korkusuyla araçlarına binmedikleri, haliyle oto yıkamaya ihtiyaç duymadıkları görüldü.
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Yeşildirek Mahallesinde bulunan Oto Yıkama Esnafı Halil Yıldırım, “ koronavirüs salgını çıktığından bu yana işlerimiz ister istemez düştü. Çünkü vatandaş korkuyor dışarı çıkmaya haliyle hareket etmeyen araçta temizlik ihtiyacı duymuyor. Eskiden 12 çalışanım vardı şu an 6’ya düştü buda ister istemez işlerin düşüklüğünü ifade ediyor” dedi.
“ŞANLIURFA HALKI DİKKAT ETMİYOR”
Şanlıurfa halkı dikkat etmiyor diyen Halil Yıldırım: “Belediye çalışma yapıyor her sabah yoları yıkıyor, dezenfektan yapıyor ama bizim Şanlıurfa halkı dikkat etmiyor, korkuyor. Arabası kirlenen vatandaşlar yıkamaya gelecek ama sağdan soldan korona bulaşmasın diye oto yıkamaya gitmiyor” ifadelerini kullandı.
“HİÇ ARAÇ YIKAMADIĞIM GÜNLER OLUYOR”
Son olarak salgın nedeniyle hiç araç yıkamadıkları gün olduğunu söyleyen Oto Yıkama Esnafı Yıldırım: “Eskiden günde 35-45 araç yıkardık ama şimdi günde 8-10 araba yıkıyoruz gün geliyor hiç araba yıkamadığımız oluyor dolaysıyla kira paramız çıkmıyor, personel parası çıkmıyor ben bazen ödemeyi kendi cebimde yapıyorum” diye konuştu.
Oto yıkama esnafından maske ve sosyal mesafe uyarısı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğun talihsiz ölümü
Şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğun talihsiz ölümü
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu
urfa haber urfa yazar