Advert
Advert

Karaköprü’de bitmeyen yol çilesi

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde vatandaşlar altyapıdan kaynaklanan sorunlarla boğuşuyor. Karaköprü ilçesi yeni 35 metre yol üstünde yaklaşık 2,5 yıldır çöken yolda yapılan çalışmaların bitirilmemesi sürücüleri ve bina sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Karaköprü’de bitmeyen yol çilesi
Karaköprü’de bitmeyen yol çilesi Admin
Bu içerik 171 kez okundu.
Reklam

Karaköprü İlçesi ikinci 35 metre yolda 2,5 yıl önce çatlamaların meydana geldiği yolda zeminin oturtulması için üç binayı kaplayacak şekilde dev çukur açıldı. Sürekli çatlayan yolda zeminin sağlam oluşması için ekipler geniş çaplı çalışma başlattı. Çalışma sonucunda üç binayı kaplayacak şekilde ve doldurulan eski yol kazıldı.

2019 Temmuz ayında yolda inceleme yapan Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yolu "120" gün içeresinde bitireceği müjdesini vatandaşlara vermişti. Aradan geçen süre içerisinde yol çalışmalarının devam ettiği ve ne kadar zamanda biteceği vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

Önceki dönem Belediye Başkanı Nihat Çiftçi döneminde yapılan ve yapıldıktan kısa bir süre sonra yolda çukurların oluşmasıyla yol kazandı, verilen sürede bitirilemedi.  Yeni başkan seçilen ve   2019 Temmuz ayında yolda inceleme yapan Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yolu "120" gün içermesinde bitireceği dile getirerek vatandaşlara söz vermişti. Geçen süre içerisinde çalışmaların devam etmesi ve bir türlü bitmemesine vatandaşlar tepki gösterdi.

Yaklaşık 2,5 yıl önce yolun tam zemine oturmaması sonucu yolun çöktüğünü belirten Bina sakinleri, "Yolun çökmesinin ardından belediyeye bildirdik. Geldi baktılar büyük çukur açtılar, daha sonra taş ve dolgu ile içi doldurulan yol tekrar kazıldı, yol aşağıya çekildi. Fakat çalışmalar çok yetersiz böyle giderse bu kışta bitmez 400 metrelik bir yol bir yılda bitirilemiyorsa belediyeler hizmet yaptık demesinler" diye sitem ettiler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kirli Toplanan Pamuğun Yüzde 15'i Ziyan Oluyor
Kirli Toplanan Pamuğun Yüzde 15'i Ziyan Oluyor
Urfa'da iki akraba arasında kavga, 1 ölü, 4 yaralı
Urfa'da iki akraba arasında kavga, 1 ölü, 4 yaralı
urfa haber urfa yazar